KNVB betrekt spelersraad Oranje bij zoektocht bondscoach
ZEIST (ANP) - De KNVB betrekt de spelersraad van het Nederlands elftal in de zoektocht naar een nieuwe bondscoach. Dat vertelde aanvoerder Virgil van Dijk in de aanloop naar de komende duels met Polen en Italië in de Nations League.
"We hadden toevallig al een bijeenkomst met de spelersraad gepland", vertelt de verdediger van Liverpool. "Het was een open en luchtig gesprek met de directie. Ik vind het goed dat ze de mening van de spelersraad vraagt. Ik ga niet echt in op namen. Maar we willen op dezelfde manier verder. We zijn heel erg tevreden over Dwight Lodeweges en de rest van de staf. We hebben veel waardering voor hen."
Van Dijk ging niet zo ver dat hij zei dat de KNVB de huidige ad-interim bondscoach Lodeweges definitief als opvolger van de naar Barcelona vertrokken Koeman moet benoemen. "Nee, ik zeg alleen dat hij een goede trainer is. Het is uiteindelijk aan de directie natuurlijk", doelde hij op algemeen directeur Eric Gudde en technisch directeur Nico-Jan Hoogma
Van Gaal
Louis van Gaal is bereid om met de KNVB over een derde termijn als bondscoach te praten. "Ik heb zijn naam niet genoemd", zei Van Dijk. "Maar ik heb ook nooit met hem gewerkt. Van Gaal heeft heel veel betekend voor het Nederlandse voetbal. Logisch dat zijn naam wordt genoemd. De directie weet hoe we ongeveer denken en het zou mooi zijn als er volgende maand bij de volgende interlandperiode duidelijkheid is."
Van Dijk wilde niet ingaan op mogelijk andere kandidaten als Frank Rijkaard, Frank de Boer of Peter Bosz, die onder contract staat bij Bayer Leverkusen. Lodeweges wilde niet zeggen dat hij Koeman zelf ook wel wil opvolgen. "Volgens mij is dat niet aan de orde en zijn ze op zoek naar een ander", zei hij.
"Ik zou graag met Oranje blijven werken. Ik denk dat we samen met Koeman iets in gang hebben gezet de laatste jaren. We hebben er ontzettend veel energie in gestopt. Maar als er een bondscoach komt die 28 assistenten meeneemt, dan is dat ook okay", aldus de oud-trainer van clubs als PEC Zwolle en FC Groningen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
3 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
5 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
11 uur geleden