Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB-baas De Jong zet vraagtekens bij ernst Super League

KNVB-baas De Jong zet vraagtekens bij ernst Super League

MONTREUX (ANP) - Is het bedoeld als onderhandelingsstrategie of willen twaalf Europese voetbalclubs echt een eigen Super League opzetten? Dat moet volgens secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB deze week blijken in de Zwitserse stad Montreux, waar de Europese voetbalwereld bij elkaar is gekomen. "Dit kan twee dingen betekenen: het is pure onderhandeling en deze clubs willen druk zetten op de vergadering óf ze gaan echt proberen dit er doorheen te krijgen. In dat geval gaan we een paar hete maanden tegemoet", zegt De Jong.

"Na het congres van dinsdag zal er meer duidelijkheid zijn. Iedereen hier in Montreux voelt zich behoorlijk overvallen. Het afgelopen jaar is hard gewerkt aan het voorstel dat nu op tafel ligt. Het leek erop dat hier ook draagvlak voor was. De nationale bonden, de competities en de ECA, de koepelorganisatie van de clubs, hebben hieraan meegeschreven. Dat maakt het des te wranger dat een klein groepje hier nu mee komt. Want laten we het draagvlak ook niet te klein maken, het gaat uiteindelijk slechts om twaalf clubs die iets anders zeggen."

Het bestuur van de Europese federatie UEFA wil maandag een beslissing nemen over de voorgestelde hervormingen van de Champions League. Het is de bedoeling dat het belangrijkste bekertoernooi met ingang van 2024 wordt uitgebreid van 32 naar 36 deelnemers. Heel wat Europese topclubs zijn ontevreden over de huidige opzet. Ze willen min of meer de zekerheid hebben dat ze ieder jaar kunnen rekenen op de tientallen miljoenen euro's uit de Champions League.

Bommetje

Amper 10 uur voor de vergadering in Montreux kondigden AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, FC Barcelona, Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid en Tottenham Hotspur de komst van de Super League aan. "Een bommetje", aldus De Jong, die erkent dat de timing waarschijnlijk niet toevallig was. "Het zou kunnen dat ze dit puur doen voor hun onderhandelingspositie en dat ze hiermee de druk opvoeren om een groter belang veilig te stellen."

Geld, en vooral de jaarlijkse zekerheid daarop, lijkt de belangrijkste drijfveer voor de twaalf clubs om een eigen competitie op te zetten. "Zekerheid en geld zijn vaak nauw aan elkaar verbonden. Maar in hoeverre moeten deze clubs in onzekerheid leven?", zegt De Jong. "In de opzet die bedacht is voor de Champions League, zullen zij in negen van de tien keer meedoen en enorme inkomsten genereren. En uiteindelijk hoort bij sport ook een mate van onzekerheid, dat zorgt juist voor spanning."

Meer uit Voetbal

Messi mag na verloren WK-finale All-Star Game in MLS overslaan

NEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi hoeft op 29 juli niet mee te doen aan de MLS All-Star Game. Dat heeft de vedette van Inter Miami, die met Argentinië de WK-finale verloor van Spanje, te horen gekregen van de Amerikaanse voetbalcompetitie.

16 uur geleden
International Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.

1 dag geleden
IOC verwerpt klacht mensenrechtengroep tegen FIFA-voorzitter

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.

1 dag geleden
Spaanse middenvelder Rodri ondergaat rugoperatie

MANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.

1 dag geleden
Gedegradeerd NAC versterkt zich met Seuntjens

BREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.

1 dag geleden
Sporttribunaal CAS buigt zich in oktober over Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.

1 dag geleden
Van Bommel bondscoach België tot en met het EK van 2028

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.

2 dagen geleden