KNRM'ers bedankt op vrijwilligersdag
NEELTJE JANS - Op allerlei plaatsen in Nederland is zaterdag, op Nationale Vrijwilligersdag, aandacht geschonken aan het goede werk dat vrijwilligers doen. Ook de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) deed dit. 'We zijn enorm trots op al onze vrijwilligers die zich dag en nacht inzetten voor het reddingwerk.'
Voor de uitvoering van de, soms levensreddende, acties trekt de KNRM al 195 jaar vrijwilligers aan, die kennis van zaken hebben en hun professionaliteit weten te combineren met ‘hart voor de zaak’. 'Dat is noodzakelijk, want de KNRM garandeert de inzet van de 45 reddingstations, 80 reddingboten en 1.300 vrijwilligers op ieder moment van de dag, ongeacht de weersomstandigheden.'
Waarde
De KNRM werkt met vrijwillige bemanningsleden op de reddingboten. Maar ook aan de wal zijn vrijwilligers actief voor bijvoorbeeld onderhoud van het materieel. 'In totaal maken zij vrijwilligers meer dan 265.000 onbetaalde uren per jaar, die omgerekend een waarde vertegenwoordigen van ruim acht miljoen euro. Hun inzet voor het reddingwerk voorkomt ook nog eens materiële schade ter waarde van 12 miljoen euro, die ontstaan zou zijn door ongelukken op het water.'
Neeltje Jans
Bij KNRM Neeltje Jans worden jaarlijks circa 80 acties uitgevoerd om mens en dier te redden. Ramon Francke uit Serooskerke is één van de vrijwillige bemanningsleden. Hij studeert aan de Zeevaartschool in Vlissingen en is sinds 2016 vrijwilliger. 'Het reddingwerk zit in mijn bloed. Mijn moeder was vrijwilliger bij de brandweer in Serooskerke. Je maakt het verschil als je actief meewerkt aan het redden van mensen in nood op het water.'
Koen van Zetten uit Vrouwenpolder is in het dagelijks leven kraanmachinist en sinds 2012 vrijwilliger bij de bemanning. Hij is ooit begonnen op zijn veertiende bij de reddingsbrigade, eerst in Domburg en later bij de Banjaard.
Yess Casant is secretaris van de plaatselijke commissie en heeft een maritieme carrière als stuurman op de grote vaart en later als loods op de Schelde voltooid. Hij is sinds 2016 vrijwilliger in het bestuur van KNRM Neeltje Jans. “Ik wilde na mijn pensioen een maatschappelijke bijdrage aan de samenleving leveren. Wat is er dan mooier dan het werken als ondersteuner van de beroepsschipper en de bemanning van KNRM Neeltje Jans?'
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
2 dagen geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
3 dagen geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
6 dagen geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 week geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 week geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 week geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 week geleden