Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knot: markten onderschatten kans op verdere renteverhoging ECB

Knot: markten onderschatten kans op verdere renteverhoging ECB

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers die erop gokken dat de Europese Centrale Bank (ECB) de rente volgende week niet verder zal verhogen, onderschatten mogelijk de kans dat dit wel gebeurt. Dat zei Klaas Knot, de baas van De Nederlandsche Bank (DNB) en ECB-bestuurslid, in een interview met persbureau Bloomberg.

Hoewel de vertraging van de economie van de eurozone de vraag zeker zal temperen, zullen de nieuwe inflatievoorspellingen niet veel verschillen van de eerdere schattingen, aldus Knot. In juli verhoogde de ECB de rente opnieuw met een kwart procentpunt tot 3,75 procent om de inflatie te bestrijden. In augustus was er geen rentevergadering van de ECB.

De ECB heeft de rente al negen keer op rij verhoogd. Een tiende verhoging is volgens Knot echter geen uitgemaakte zaak. Het besluit van de bestuurders tijdens de vergadering op 14 september zal volgens hem "kantje boord" zijn.

Inflatiedoelstelling

De centralebankier is zelf van mening dat het behalen van de inflatiedoelstelling van 2 procent eind 2025 "het absolute minimum is" dat de ECB moet realiseren. "Ik zou me er duidelijk ongemakkelijk bij voelen wanneer die deadline nog verder zou verschuiven. En ik zou het niet zo erg vinden als de deadline een beetje naar voren schoof", aldus Knot. Hij waarschuwde tegelijkertijd voor "te veel pessimisme" over de economie. "We hebben het hier over zwakte en niet over een regelrechte recessie."

Sinds de zomervakantie hebben veel bazen van de nationale centrale banken in de eurozone gesproken over de ECB-vergadering in september. De centralebankpresidenten van Duitsland, België, Oostenrijk en Letland hebben al hun steun laten doorschemeren voor een nieuwe renteverhoging van een kwart procentpunt. Wel gaven ze aan dat het mogelijk voorlopig de laatste rentestap zou zijn. Hun collega's uit Italië en Portugal wezen daarentegen op de economische risico's van verdere renteverhogingen.

De Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau gaf woensdag in een tv-interview aan dat de rente bijna een piek heeft bereikt. Hij wilde echter niet zeggen of dit betekent dat de ECB de rente volgende week moet verhogen of ongewijzigd laten. ECB-president Christine Lagarde heeft tot nu toe benadrukt dat de inflatie nog altijd te hoog is en dat de centrale bank vastbesloten is om die terug te dringen tot het gewenste niveau. Of de rente bij de volgende vergadering verder zal worden verhoogd, hangt volgens haar af van de dan beschikbare economische cijfers.

Meer uit Financieel

Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.

1 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

2 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

4 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

11 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

13 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

15 uur geleden