Knooppunt Azelo geblokkeerd, actievoerders barbecueën op snelweg
ALMELO (ANP) - De snelwegen A35 en A1 rond knooppunt Azelo worden donderdagmiddag in beide richtingen geblokkeerd door een groep trekkers. Het verkeer staat volledig vast, ook via de vluchtstrook kan de blokkade niet gepasseerd worden. De actievoerders zijn op de weg aan het barbecueën. Zij melden dat zij rond 17.00 uur afgelost worden door een nieuwe ploeg demonstranten.
Bij de verkeersinformatiedienst van de ANWB is te zien dat de vertragingen rond de knooppunten Azelo en het nabijgelegen Buren oplopen. Ook op de omliggende wegen is het druk en neemt de vertraging toe. Volgens een ANP-fotograaf ter plaatse is er politie aanwezig, maar wordt er vooralsnog niet ingegrepen.
Een politiewoordvoerder laat weten de situatie op de wegen in de gaten te houden. "Als het nodig is, wordt er in afstemming met de gemeente opgetreden." Of dat gaat gebeuren bij de blokkade bij Almelo, kon de woordvoerder niet zeggen.
Onveilige acties
De afgelopen tijd zijn er regelmatig boerenprotesten op en bij snelwegen, waarmee wordt geprotesteerd tegen de stikstofplannen van het kabinet.
Vier veiligheidsregio's in het oosten van het land, Rijkswaterstaat en de politie Oost-Nederland deden woensdagmiddag al een oproep aan boerenactievoerders om te stoppen met onveilige acties. Woensdagochtend en in de nacht van woensdag op donderdag werden op meerdere snelwegen strobalen, afval en asbesthoudend materiaal gedumpt en aangestoken. Afgelopen nacht ontstonden meerdere auto-ongelukken op de A7 als gevolg van gestort afval. Niemand raakte daarbij gewond.
Op 15 juli overleed een 56-jarige motorrijder uit Amersfoort toen er op meerdere wegen in het land boerenacties waren. Ter hoogte van het Drentse Beilen blokkeerde een vrachtwagenchauffeur de snelweg, waarna een file ontstond en vervolgens een botsing tussen de motorrijder en een bestelbus. De vrachtwagenchauffeur en de bestuurder van de bestelbus worden verdacht van het veroorzaken van een dodelijk ongeluk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Richting het drukste moment van Zwarte Zaterdag staan er grote files op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staan vakantiegangers lang in de file tussen Lyon en Marseille. In de Zwitserse Gotthardtunnel staat het verkeer richting Italië zelfs nagenoeg stil in zuidelijke richting, meldt de ANWB.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in de Canal Parade in Amsterdam meegevaren op een kleine boot van de organisatie. Hij werd vergezeld door Pride-directeur Lucien Spee.
2 uur geledenBABBERICH (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden die betrokken was bij het ernstige ongeval op de A12 afgelopen vrijdag. De politie bevestigt dat het gaat om de 59-jarige bestuurder van de achterste vrachtwagen uit het Duitse Endorf, na berichtgeving van Omroep Gelderland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kades langs de route van de Canal Parade zijn volgelopen met mensen die gaan kijken naar de botenparade. Ook liggen er veel bootjes. Tachtig versierde schepen dragen tijdens de Canal Parade de themaboodschap uit van deze WorldPride: Unity (eenheid), met veel muziek en dans.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een pand van ING Private Banking op de Herengracht in het centrum van Amsterdam is beklad met rode verf. Dat is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De politie bevestigt de bekladding en zegt al buurtonderzoek te hebben gedaan. Ook wordt onderzocht of er camerabeelden zijn.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten is in Amsterdam bij de opstapplek voor de Canal Parade. De premier verscheen zaterdagochtend in het Scheepvaartmuseum en werd daar ontvangen door burgemeester Femke Halsema, meldt een ANP-verslaggever. Of Jetten meevaart is nog niet duidelijk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zoals elk jaar is het op deze Zwarte Zaterdag behoorlijk druk op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staat vakantieverkeer uren vast op de Route du Soleil (A6/A7) voor Lyon en op de A9 van Orange naar de Spaanse grens.
6 uur geleden