KNMI evalueert eerste inzet alarm via app voor code rood
DE BILT (ANP) - In alle vroegte ging woensdagochtend voor het eerst het alarm voor code rood af op telefoons van mensen die de KNMI-app hebben geïnstalleerd. Het weerinstituut waarschuwde het hele land rond 04.30 uur voor gladheid in de drie noordelijke provincies. Dat vraagt om een evaluatie van de instellingen, aangezien ook mensen buiten Groningen, Drenthe en Friesland daar wakker van werden.
De laatste keer dat het KNMI code rood afgaf, was in juli 2023 voor storm Poly. De KNMI-app dateert van november 2024. "Het idee was dat het voor iedereen handig is om te weten als er code rood is", legt een woordvoerder uit. "Doel was dat je dan op de hoogte bent als je naar een rood gebied moet reizen." Voor de codes oranje en geel kan een eigen gebied met meldingen ingesteld worden, voor rood niet.
"Nu is het bij de eerste keer dat we het alarm gebruiken midden in de nacht en ook nog alleen in het noorden code rood. Woon je in Tilburg, dan krijg je hem ook. Het voelt toch ineens minder logisch om het zo te doen", klinkt uit een voorzichtige eerste conclusie. "We moesten in de praktijk meemaken hoe het in het echt is. Het is vervelend dat mensen er wakker van zijn geworden."
De woordvoerder tipt appgebruikers dat ze de melding wel kunnen uitzetten door 'kritieke meldingen' op de telefooninstelling te blokkeren voor de KNMI-app. Dit kan per app worden ingesteld en zo kan ervoor worden gekozen de alarmen van bijvoorbeeld de veiligheidsregio wel toe te staan. "Met de niet-storenstand komt ons alarm er wel doorheen", weet het KNMI na woensdagochtend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
8 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.
21 uur geleden