KNMI: 'Code geel voor zware windstoten tot 95 kilometer per uur'
ZEELAND - Het Koninklijke Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft code geel afgegeven voor heel Zeeland. Volgens het instituut kunnen er gevaarlijke situaties ontstaan door zware windstoten.
Tussen 11.00 en 15.00 uur geldt kleurcode geel in heel Zeeland. Dat wil zeggen dat verkeer en buitenactiviteiten hinder kunnen ondervinden aan het weer. Volgens het KNMI kunnen er zware windstoten tot wel 95 kilometer per uur plaatsvinden in de provincie. De wind komt uit het zuidwesten. Aan het einde van de middag verdwijnen de zware windstoten weer.
Vorige week gaf het KNMI ook nog code geel af voor Zeeland. Toen waarschuwde het instituut voor gladheid op de weg vanwege sneeuwval.
Tholen ontwaakt onder laagje sneeuw: code geel voor gladheid
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Het is weer zover. De 56e Kleine Tour staat voor de deur en rijdt binnenkort, om precies te zijn van 10 tot en met 15 augustus, weer door West-Brabant, Tholen en een stukje door België. Alle 18 ploegen, 216 renners en ruim 100 medewerkers en ploegleiders staan te trappelen om te beginnen en er een fantastische week van te maken.
8 uur geledenTHOLEN - Tholen doet het op het gebied van duurzaamheid slechter dan de meeste andere gemeenten in Nederland. Uit onderzoek van Energievergelijk.nl blijkt dat Tholen buiten de top 200 valt in de landelijke ranglijst. Vooral het aantal energiezuinige woningen scoort laag. Met zonnepanelen gaat het wel de goede kant op.
12 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het aantal meldingen van de geelpoothoornaar (voorheen Aziatische hoornaar) blijft flink toenemen. In steeds meer plaatsen worden tientallen hoornaars gevangen en nieuwe nesten ontdekt. Volgens ongediertebestrijder Richard Piké komen er al enkele jaren steeds meer meldingen binnen.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen mocht vorig jaar iets meer nieuwe inwoners verwelkomen dan dat er mensen vertrokken. Vooral vanuit Bergen op Zoom kwam relatief veel nieuwe aanwas. Wie Tholen juist achter zich liet, ging het vaakst in Bergen op Zoom wonen. Dat blijkt uit nieuwe CBS-cijfers.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft nog geen besluit genomen over het verlenen van ontheffingen voor vuurwerkshows tijdens de komende jaarwisseling. Het wordt de eerste jaarwisseling met een landelijk vuurwerkverbod. Veel Zeeuwse en Brabantse gemeenten hebben al besloten geen ontheffingen te verlenen, maar Tholen zet die deur voorlopig nog op een kier.
2 dagen geledenTHOLEN - Bezoekers van het Stadhuisconcert in Tholen krijgen zaterdag 8 augustus de kans om een bijzonder instrument te horen dat maar zelden klinkt. Sascha Mommertz bespeelt dan een speciaal gestemde altblokfluit, begeleid door clavecinist Marijn Slappendel. Het concert begint om 15.30 uur in het oude stadhuis.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - De kermis draait al sinds woensdag volop en Sint-Annaland loopt daarmee langzaam warm voor het feestweekend. Op zaterdag 8 augustus is het weer tijd voor de jaarlijkse braderie.
3 dagen geleden