
KNMI: 'Code geel voor onweersbuien, hagel en zware windstoten'
ZEELAND - Volgens de weermodellen krijgen we vanavond te maken met onstuimig weer. In het hele land worden onweersbuien met hagel en zware windstoten verwacht. Daarom heeft het KNMI code geel afgegeven.
Vanavond trekken er enkele onweersbuien van west naar oost over het land. Bij deze buien is er kans op hagel en komen windstoten voor van 60 tot 75 kilometer per uur. In het (noord)westen zijn er bij de buien windstoten van 75 tot 100 kilometer per uur mogelijk. De windstoten komen uit een zuidwestelijke richting. De buien trekken in de tweede helft van de avond weg naar Duitsland, waarna de wind tijdelijk afneemt.
Donderdagochtend komen er in het westen en noordwesten van het land opnieuw zware windstoten voor van 75 tot 90 kilometer per uur uit een zuidwestelijke richting. Verkeer en buitenactiviteiten kunnen hinder ondervinden van de onweersbuien en zware windstoten.
Code geel geldt vanavond in Zeeland tussen 19.00 en 23.00 uur en morgen tussen 06.00 en 10.00 uur.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Zwemmen in de Oosterschelde is een stuk veiliger dankzij een gloednieuwe dijktrap bij het strandje van Sint-Maartensdijk. Nu het trapje ook een leuning heeft, werd deze dinsdagmiddag officieel geopend door wethouder Hilde Moerland samen met enkele inwoners die het initiatief mee aandroegen.
8 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een kop koffie, een luisterend oor en een helpende hand: zo ziet een dag bij Raad en Daad eruit. Al jarenlang brengen de vrijwilligers van het Leger des Heils praktische hulp en sociale warmte in Loods 3. Toch is niet iedereen bekend met dit initiatief. Daarom is er op zaterdag 4 oktober een open dag in Sint-Maartensdijk.
11 uur geledenTHOLEN - In heel Nederland worden deze maand luiers, billendoekjes en maandverband ingezameld voor vluchtelingen in Griekenland en Oost-Europa. Ook in de gemeente Tholen kunnen inwoners bijdragen aan de actie Luiers voor Lesbos, een initiatief van de organisatie Christian Refugee Relief (CRR).
16 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.
1 dag geledenTHOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.
2 dagen geleden