Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knapen rekent 'met brede steun' nu op snelle actie tegen Polen

Knapen rekent 'met brede steun' nu op snelle actie tegen Polen

LUXEMBURG (ANP) - Polen kan binnenkort maatregelen van de Europese Commissie verwachten nu het land morrelt aan een pijler van de EU. Bijna alle EU-landen hebben daarvoor hun steun uitgesproken, zegt minister van Buitenlandse Zaken Ben Knapen.

Welk wapen de commissie kiest om Polen tot de orde te roepen is aan haarzelf, zegt Knapen. Het dagelijks EU-bestuur kan subsidies voor Polen inhouden of opnieuw een procedure starten die Polen voor de Europese rechter kan brengen. Wat Nederland betreft kan Polen voorlopig fluiten naar de vele miljarden die het zou kunnen krijgen uit het Europese coronaherstelfonds.

Op Polen zelf en vermoedelijk bondgenoot Hongarije na schaarden alle EU-lidstaten zich dinsdag achter stappen tegen Polen. Dat land heeft de EU in rep en roer gebracht door te stellen dat EU-landen de Europees regels soms zouden moeten kunnen negeren. Daardoor zou de unie kunnen ontrafelen, is de vrees in Brussel.

Knapen heeft "er alle vertrouwen in" dat de commissie nu "op korte termijn tot actie zal overgaan", al zal dat deze week niet meer zijn. De commissie houdt het voorlopig op actie "in de komende weken".

Meer uit Binnenland

Wendy (10) uit Rotterdam is weer terecht

ROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.

13 minuten geleden
Nog tien gemeenten gestopt met hondenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.

3 uur geleden
Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

6 uur geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

7 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

9 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

17 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

18 uur geleden