Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knapen rekent 'met brede steun' nu op snelle actie tegen Polen

Knapen rekent 'met brede steun' nu op snelle actie tegen Polen

LUXEMBURG (ANP) - Polen kan binnenkort maatregelen van de Europese Commissie verwachten nu het land morrelt aan een pijler van de EU. Bijna alle EU-landen hebben daarvoor hun steun uitgesproken, zegt minister van Buitenlandse Zaken Ben Knapen.

Welk wapen de commissie kiest om Polen tot de orde te roepen is aan haarzelf, zegt Knapen. Het dagelijks EU-bestuur kan subsidies voor Polen inhouden of opnieuw een procedure starten die Polen voor de Europese rechter kan brengen. Wat Nederland betreft kan Polen voorlopig fluiten naar de vele miljarden die het zou kunnen krijgen uit het Europese coronaherstelfonds.

Op Polen zelf en vermoedelijk bondgenoot Hongarije na schaarden alle EU-lidstaten zich dinsdag achter stappen tegen Polen. Dat land heeft de EU in rep en roer gebracht door te stellen dat EU-landen de Europees regels soms zouden moeten kunnen negeren. Daardoor zou de unie kunnen ontrafelen, is de vrees in Brussel.

Knapen heeft "er alle vertrouwen in" dat de commissie nu "op korte termijn tot actie zal overgaan", al zal dat deze week niet meer zijn. De commissie houdt het voorlopig op actie "in de komende weken".

Meer uit Binnenland

Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

8 minuten geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

35 minuten geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

3 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

3 uur geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

3 uur geleden
In LUMC opgenomen cruiseschippassagier is besmet met hantavirus

LEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.

5 uur geleden
WHO: maatregelen aan boord Hondius tegen verspreiding virus

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

6 uur geleden