
Klustip: Niet voor één gat te vangen
SEROOSKERKE - Mensen doen momenteel meer dan ooit in en om het huis. Het is de tijd voor klusjes die zijn blijven liggen, om de tuin eens goed onder handen te nemen of om dat plan dat er altijd was te realiseren. Marinus Passenier van Hubo in Serooskerke denkt mee en geeft elke week een tip.
Een boormachine is een onmisbaar item in de uitrusting van klussers. Ze zijn er in alle soorten en maten. Het is belangrijk dat je voor een klus de juiste machine hebt. Een boorhamer is voornamelijk bedoeld voor boren in beton of steen. “Daarentegen is een klopboormachine meer allround voor zowel steen, hout of metaal, maar weer veel minder geschikt voor beton”, zegt Marinus Passenier.
Accu
Hiermee noemt hij de twee zwaarste boormachines. De meeste mensen zullen echter een accuschroevendraaier of accuschroefboormachine in huis hebben.
Het verschil? “De eerste is voor het lichte werk, bijvoorbeeld als je een meubeltje in elkaar wil zetten. Je kunt hem ook gebruiken als je een plankje wil ophangen, maar niet voor het zware werk. Een accuschroevendraaier draait langzaam, omdat een groot draaimoment nodig is om ook grote schroeven te kunnen verwerken. Een accuschroefboormachine draait vaak sneller, omdat je anders niet door hout of metaal kunt boren.”
Ikea
Marinus vraagt altijd aan klanten voor welke klus(sen) mensen een boormachine nodig hebben, zodat ze niet met een (te) zware machine naar huis gaan als ze een Ikea-kast in elkaar moeten zetten. Naast het type is de accu ook belangrijk. Oude modellen zijn bijna allemaal uitgerust met een nikkel-cadmium-accu. Tegenwoordig zie je lithium-ion-accu’s. “Deze gaan langer mee”, zegt Marinus. “Je hebt er jarenlang plezier van.” Hoe goed je boormachine ook is, iedereen heeft het wel eens gehad dat een schroef halverwege blijft steken. “Daarom is het belangrijk om een gat voor te boren en een beetje vaseline of vet aan een schroef doet wonderen.”
Meer uit Beveland
GOES - De chauffeur van de vrachtwagen die maandagmiddag kantelde na een aanrijding op de A58 bij Goes, is overleden. Dat heeft een woordvoerder van de politie bevestigd.
5 uur geledenGOES - Alle kastanjebomen aan de Voorstad en de Oostsingel hebben de Kastanjebloedingsziekte. De bomen kunnen niet beter worden gemaakt. Daarom haalt de gemeente Goes twaalf kastanjes weg. Daarvoor in de plek komen 20 nieuwe bomen.
5 uur geledenGOES - Het nieuwe bestuur van het Ondernemers Overleg Goes (OOG) komt met frisse plannen voor de binnenstad. Deze week lanceert de organisatie een gloednieuwe 'Wegwijzer voor ondernemen in de Goese binnenstad'. Met de compacte folder en een tweezijdige tafelkaart wil het bestuur zowel gevestigde als startende ondernemers sneller naar de juiste informatie en contactpersonen leiden.
7 uur geledenGOES - Op zondag 29 juni verandert de Grote Markt in Goes in een kleurrijke verzameling van glimmend blik en nostalgie: dan vindt de jaarlijkse Zeeuwse Keverdag plaats. Van 11.00 tot 17.00 uur zijn er honderden Volkswagen Kevers en andere luchtgekoelde modellen te bewonderen in het hart van de stad. Om 13.30 begint de rondrit.
11 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
12 uur geledenKLOETINGE - de 18-jarige Chillpill uit Kloetinge heeft zaterdag 28 juni de derde prijs in de wacht gesleept in de categorie Theater tijdens de finale van Kunstbende 2025. De finale vond plaats tijdens het Kunstbende Young Creators Festival in de Melkweg en iTA in Amsterdam. Daar streden 86 acts in de categorieën Dans, DJ, Expo, Fashion, Film, Muziek, Taal en Theater om de felbegeerde Kunstbende Award. De eersteprijswinnaars mogen optreden op grote podia, van Oerol tot Stedelijk Museum Amsterdam.
14 uur geledenWEST-BRABANT/ MIDDEN-ZEELAND- Het Nationaal Hitteplan is vanaf maandag 30 juni 10:00 uur van kracht voor het hele land. Dit meldt het RIVM op zijn website. Dinsdag 1 en woensdag 2 juli lijken de heetste dagen te worden met temperaturen ver boven de 30 graden.
1 dag geleden