Klopp: lastig voor Van Dijk om niet aan blessure te denken
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Jürgen Klopp denkt dat het woensdag in de uitwedstrijd tegen Everton voor Virgil van Dijk lastig is om niet terug te denken aan de zware kruisbandblessure die hij ruim een jaar geleden opliep. Van Dijk keert terug in het stadion waar hij in oktober vorig jaar hard in aanraking kwam met de onbesuisde doelman Jordan Pickford. Van Dijk stond een klein jaar aan de kant en miste onder meer het Europees kampioenschap met Oranje.
"We zijn mensen. Het is waarschijnlijk moeilijk om zoiets te vergeten en te negeren natuurlijk", aldus Klopp. "Het is wel zo dat Virgil zeer ervaren is. Sinds hij terug is, heeft hij natuurlijk al weer veel dingen doorgemaakt. Hij moet volledig vrij zijn van alle dingen die hij in zijn hoofd zou kunnen hebben vanwege kwesties uit het verleden. Het enige verschil met voorgaande wedstrijden is nu wel dat het in het stadion is waar hij zijn blessure heeft opgelopen. Verder is het wel gewoon een voetbalwedstrijd, wel een speciale natuurlijk, een derby. We weten wat onze supporters willen en we proberen hun dromen en wensen te vervullen."
Everton won eind september voor het laatst een wedstrijd. Trainer Rafael Benitez staat door de reeks van zeven duels zonder zege onder druk.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
4 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
20 uur geleden