Klopp: City was met net zoveel blessures geen kampioen geworden
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool weet het zeker. Als Manchester City net zoveel blessures had gehad als zijn ploeg, dan was het team van Pep Guardiola nooit kampioen van de Engelse voetbalcompetitie geworden. "Met het aantal blessures dat wij hebben gehad, is het niet mogelijk om kampioen te worden. Voor niemand. Uitgesloten", zei de Duitser in de aanloop naar de laatste speelronde in de Premier League.
Liverpool raakte al vroeg in het seizoen zijn centrumverdedigers Virgil van Dijk en Joe Gomez kwijt met zware knieblessures. Ook verdediger Joël Matip stond maanden aan de kant. Klopp moest middenvelders als Fabinho en Jordan Henderson achterin zetten, omdat hij geen andere opties had.
"Hoe goed Manchester City ook is: als je drie centrale verdedigers bij ze weghaalt, kunnen ze ook geen kampioen worden. Dat geldt ook voor Manchester United", aldus Klopp. City volgde Liverpool op als kampioen van Engeland. Chelsea (67 punten), Liverpool en Leicester City (beide 66) strijden zondag om de resterende twee tickets voor de Champions League. Het doelsaldo van de 'Reds' is iets beter dan dat van Leicester.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden