Klopp: City was met net zoveel blessures geen kampioen geworden
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool weet het zeker. Als Manchester City net zoveel blessures had gehad als zijn ploeg, dan was het team van Pep Guardiola nooit kampioen van de Engelse voetbalcompetitie geworden. "Met het aantal blessures dat wij hebben gehad, is het niet mogelijk om kampioen te worden. Voor niemand. Uitgesloten", zei de Duitser in de aanloop naar de laatste speelronde in de Premier League.
Liverpool raakte al vroeg in het seizoen zijn centrumverdedigers Virgil van Dijk en Joe Gomez kwijt met zware knieblessures. Ook verdediger Joël Matip stond maanden aan de kant. Klopp moest middenvelders als Fabinho en Jordan Henderson achterin zetten, omdat hij geen andere opties had.
"Hoe goed Manchester City ook is: als je drie centrale verdedigers bij ze weghaalt, kunnen ze ook geen kampioen worden. Dat geldt ook voor Manchester United", aldus Klopp. City volgde Liverpool op als kampioen van Engeland. Chelsea (67 punten), Liverpool en Leicester City (beide 66) strijden zondag om de resterende twee tickets voor de Champions League. Het doelsaldo van de 'Reds' is iets beter dan dat van Leicester.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
15 uur geleden