
Kloetinge is ridder rijker: Huug van Vossen
KLOETINGE - Burgemeester Margo Mulder van de gemeente Goes reikte vrijdagavond een koninklijke onderscheiding uit aan Huug van Vossen (1962) uit Kloetinge in het Omnium in Goes. Hij mag zichzelf voortaan Ridder in de Orde van Oranje-Nassau noemen vanwege zijn inzet voor de zwemsport.
Van Vossen zet zich al sinds 1977 in voor de zwemsport. ‘Hij is trainer, voorzitter, secretaris en lid van de technische commissie bij zwem- en poloclub De Ganze in Goes’, aldus de gemeente Goes. ‘Hij organiseert sinds 2013 de openwaterwedstrijd ‘De Ganzetrek’, in het kanaal tussen Wilhelminadorp en Goes, met gemiddeld 250 deelnemers. Dankzij hem is in 2016 en 2017 bij De Ganzetrek het Nederlands kampioenschap Openwaterzwemmen gehouden.’
Sinds 2009 is de ridder actief voor de Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB). ‘Hij is daar official bij het wedstrijdzwemmen op regionaal en nationaal niveau. Hij moest hiervoor veel bevoegdheden halen.’ Ook is hij sinds 2012 lid van de Kring Official Commissie Zeeland, sinds 2016 van de Regionale Official Commissie regio Zuid van de KNZB en sinds 2012 voorzitter van de Taakgroep Opleidingen van de KNZB.
Meer uit Beveland
GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."
1 uur geledenKRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.
4 uur geledenKATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.
6 uur geledenRITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.
9 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
22 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
23 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
1 dag geleden