Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM treft 'stevige' maatregelen om kosten terug te dringen

KLM treft 'stevige' maatregelen om kosten terug te dringen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft donderdag een aantal maatregelen gepresenteerd om de kosten terug te dringen en de financiën van de luchtvaartmaatschappij structureel te verbeteren. Op korte termijn moeten deze maatregelen al leiden tot een verbetering van het bedrijfsresultaat met 450 miljoen euro. "Het is een stevig pakket, maar de maatregelen zijn echt nodig", legt KLM-topvrouw Marjan Rintel uit.

De maatregelen hebben onder meer betrekking op het terugdringen van het personeelstekort onder vliegers en technici. Zo kijkt KLM naar het verkorten of versnellen van opleidingen. Ook wordt onderzocht hoe onderhoud efficiënter gedaan kan worden. Tegelijkertijd wil de maatschappij de organisatie vereenvoudigen, waarbij KLM kijkt naar dubbele functies en in hoeverre deze samengevoegd kunnen worden. Of daarbij ook banen op het spel staan, is nu nog niet duidelijk.

Verder wil de maatschappij het aanbod van producten aan boord van vliegtuigen verbeteren, om op die manier de inkomsten met jaarlijks 100 miljoen euro te verhogen. Daarvoor wordt onder meer een nieuw cateringaanbod getest. Daarnaast verkent KLM de mogelijkheden om activiteiten die niet direct bijdragen aan het uitvoeren van vluchten, uit te besteden of te stoppen. Welke activiteiten dat kunnen zijn, is nu nog niet bekend.

Impact

De omzet en operationele winst van KLM stegen in het tweede kwartaal nog, toch waren de kosten nog altijd hoog. Volgens Rintel heeft dit een behoorlijke impact op de financiën van de luchtvaartmaatschappij. "De inkomsten zijn goed, maar niet voldoende hoog om alle kosten te dekken. Daarom nemen we nu aanvullende maatregelen", aldus de topvrouw. "Wij willen onze 105-jarige pioniersrol in de luchtvaart behouden en Nederland blijven verbinden met de rest van de wereld."

De kosten moeten onder meer omlaag om te blijven investeren, vooral in vliegtuigen. "In de komende jaren vervangt KLM oudere toestellen door een stillere, schonere en zuinigere vloot", legt financieel topman Bas Brouns uit. "Hiermee voldoen we ook aan de afspraken met het kabinet en verminderen we de geluidshinder voor omwonenden van Schiphol."

Meer uit Financieel

Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

37 minuten geleden
Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

6 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

6 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

7 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

7 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

7 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

8 uur geleden