KLM-pakketreizen ook via reisadviseur te boeken
AMSTELVEEN (ANP) - KLM stort zich nog meer op de markt voor pakketreizen. De maatschappij stelt reisagenten en zelfstandige reisadviseurs in staat via KLM een reis te boeken. Daarbij wordt het aanbod van vluchten, hotels en autoverhuur uitgebreid. Voor pakketreizen bij KLM geldt tijdelijk ook een geld-terug-garantie, ongeacht de reden.
De divisie voor pakketreizen bij KLM, KLM Package Deals, verandert zijn naam in KLM Holidays. De uitrol van KLM Holidays past in de bredere strategie van KLM op de Nederlandse markt.
Consumenten konden al sinds 2014 via KLM een pakketreis samenstellen. Wie liever via een tussenpersoon boekt, heeft die mogelijkheid nu ook. Dit geldt voor alle pakketreizen waarbij de vluchten door KLM of partners worden uitgevoerd, met uitzondering van Transavia. De prijzen voor consumenten en de reisbranche zijn hetzelfde. Agenten krijgen volgens KLM een "aantrekkelijke commissie" per verkochte pakketreis, zonder "ingewikkelde contracten of verdienmodellen".
Frictie
KLM Holidays is een samenwerkingsverband met Airtrade, dat de technologie voor het boekingssysteem levert en de afhandeling van de boekingen verzorgt.
Dat KLM de strijd aanbindt met touroperators zorgde eerder voor frictie. Zo vindt reisorganisatie Corendon dat KLM zijn staatssteun misbruikt, aangezien de maatschappij ticketverwerker Airtrade overnam, terwijl het met staatssteun overeind wordt gehouden.
KLM sprak eerder al de ambitie uit een "toonaangevende touroperator" te willen worden in Nederland en Belgiƫ. Afgelopen jaar stapte prijsvechter Transavia, eveneens onderdeel van luchtvaartconcern Air France-KLM, ook al in de pakketreizen. Tegelijkertijd wordt KLM hard geraakt door de coronacrisis. Er zijn al duizenden banen geschrapt. De Nederlandse en Franse overheid hebben al miljarden euro's aan staatssteun beschikbaar gesteld.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenCALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.
1 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
21 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
1 dag geleden