Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM: nieuwe vliegbelasting maakt Nederland duurste EU-land

KLM: nieuwe vliegbelasting maakt Nederland duurste EU-land

SCHIPHOL (ANP) - De nieuwe vliegbelasting, zoals aangekondigd op Prinsjesdag, maakt Nederland op alle afstanden het duurste land van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwt Marjan Rintel, topvrouw van KLM. "Dit zorgt ervoor dat nog meer Nederlanders de auto pakken om vanuit luchthavens over de grens te gaan vliegen. Dit helpt het klimaat dus niet", stelt Rintel.

Hierdoor nemen volgens haar ook de mogelijkheden af om te blijven investeren in schoner en stiller vliegen. "Nederland prijst zich hiermee volledig uit de markt. Het zet ons netwerk onder druk en raakt daarmee de verbondenheid van Nederland met de rest van de wereld in het hart", vervolgt de bestuursvoorzitter van de luchtvaartmaatschappij.

De verhoging van de vliegbelasting moet vanaf 2027 ongeveer 1,1 miljard euro per jaar opleveren. Volgens KLM betaalt een gezin met twee kinderen nu al 120 euro aan vliegbelasting per vlucht. In België is dit maximaal 10 euro vliegbelasting per vlucht en Zweden schaft de vliegbelasting af. In Duitsland wordt juist gesproken over het terugdraaien van de verhoging.

200 euro vliegbelasting

"In Nederland is een gezin met twee kinderen straks 200 euro kwijt aan vliegbelasting voor een vlucht naar Griekenland of Turkije. Daardoor wijken reizigers uit naar luchthavens over de grens in België of Duitsland", voorziet Rintel.

Volgens haar is het aandeel Nederlandse reizigers dat vanaf 2019 tot en met 2024 vanuit Düsseldorf en Brussel vliegt met respectievelijk 41 en 20 procent toegenomen, doordat vliegen in Nederland nu al veel duurder is. "We moeten niet extra belasten en hier in Nederland kosten stapelen. Op dit moment gaat er geen cent van de opbrengsten naar verduurzaming van de luchtvaart", besluit de topvrouw van KLM.

Meer uit Financieel

Cloudsector eist uitleg over voor VS in beslag genomen server

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.

7 minuten geleden
Frankrijk en Duitsland akkoord over plannen auto-industrie

BERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.

15 minuten geleden
Vakbonden: volgende stakingsdag streekvervoer na weekend bekend

UTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.

38 minuten geleden
China wil meer technologieën toevoegen aan lijst exportcontroles

BEIJING (ANP/RTR) - China wil veertig technologieën uit de sectoren kunstmatige intelligentie (AI), biogeneeskunde en zonne-energie toevoegen aan zijn lijst van technologieën waarvan de export verboden of aan beperkingen onderworpen is. Dat maakte het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekend.

1 uur geleden
Herstel staalindustrie leidt tot meer kolen via Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.

1 uur geleden
Odido komt via miljardendeal volledig in handen van Apax

DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido wordt volledig eigendom van Apax Partners. De investeerder koopt mede-investeerder Warburg Pincus uit in een deal waarmee naar schatting miljarden euro's zijn gemoeid.

1 uur geleden
Taiwan wil export AI-chips naar China beperken om handelsdeal VS

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan bereidt strengere controles voor op de export van AI-chips naar China om beter aan te sluiten bij het Amerikaanse beleid. Taipei is van plan AI-servers en geavanceerde halfgeleiders toe te voegen aan een lijst van gecontroleerde goederen. Dat heeft minister van Economische Zaken Kung Ming-hsin verteld aan persbureau Bloomberg.

1 uur geleden