KLM moet piloten Martinair weer in dienst nemen
DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM moet eerder ontslagen piloten die voor Martinair Cargo vlogen weer in dienst nemen. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag in hoger beroep bepaald in een slepende zaak die door 116 huidige en voormalige vliegers was aangespannen. Het ontslag van piloten van Martinair was onderdeel van de integratie van de maatschappij in KLM. Daarbij moesten piloten weer onderaan beginnen bij KLM met verlies van arbeidsvoorwaarden.
De vliegers stapten naar de rechter om alsnog behoud van hun baan en hun oude arbeidsvoorwaarden af te dwingen. Ze meenden dat sprake was van een overgang van onderneming, waarbij zij dezelfde rechten hadden moeten krijgen als de KLM-piloten. Daarin geeft het gerechtshof ze nu gelijk. Per 1 januari 2014 zijn ze volgens de rechter in dienst gekomen van KLM. Eerder had het hof Amsterdam geoordeeld dat er geen sprake was van overgang van onderneming. Dat arrest werd door de Hoge Raad vernietigd.
In de tijd bij Martinair hadden de piloten ook bepaalde senioriteitsvoordelen opgebouwd. De vrachtvliegers eisten daarmee ook een plaats op de senioriteitslijst van KLM met behoud van de opgebouwde senioriteit bij Martinair. Dat heeft het hof afgewezen, omdat er bij de overgang van onderneming geen sprake mag zijn van versobering van de arbeidsvoorwaarden. Dat betekent concreet dat de instroom van de piloten wel op het niveau is van de voorwaarden bij Martinair, maar de opgebouwde senioriteit bij KLM geldt vanaf 2014. Evengoed kan dit de luchtvaartmaatschappij opzadelen met flinke betalingen achteraf.
KLM zegt de uitspraak te bestuderen en beraadt zich op vervolgstappen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
8 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
11 uur geleden