KLM moet omvliegen door sluiten luchtruim Niger
SCHIPHOL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Enkele vluchten van luchtvaartmaatschappij KLM moeten omvliegen na het sluiten van het luchtruim boven Niger. Reizigers zijn daardoor gemiddeld zo’n vijftien tot twintig minuten langer onderweg, laat een woordvoerster weten.
Het gaat onder meer om de vluchten van en naar Johannesburg en Kaapstad, aldus de zegsvrouw. Ook reizigers in en uit de richting van de Ugandese stad Entebbe zijn iets langer onderweg. Passagiers op vluchten van en naar de Ghanese hoofdstad Accra en de Nigeriaanse stad Lagos ervaren in mindere mate last van omvliegen, vertelt de woordvoerster.
De militaire junta in Niger besloot het luchtruim boven het land zondagavond voor onbepaalde tijd te sluiten. Dat besluit, dat het bewind aankondigde op de nationale televisie, werd genomen vanwege de dreiging van een interventie in Niger.
Air France en British Airlines
Air France heeft als gevolg van het besluit vluchten van en naar Ouagadougou in Burkina Faso en Bamako in Mali opgeschort tot vrijdag. Ook vluchten van British Airlines worden omgeleid. Het Duitse ministerie van Defensie noemde het besluit van de junta een tegenslag voor het Duitse leger, dat militairen in buurland Mali heeft. Het sluiten van het luchtruim bemoeilijkt het terugtrekken van hen, aldus een woordvoerder.
Niger is niet het enige Afrikaanse land waarboven het luchtruim gesloten is. Er zijn ook beperkingen van kracht boven Soedan en Libië.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.
11 uur geleden