KLM en Shell zetten stapje met duurzaam geproduceerde kerosine
DEN HAAG (ANP) - KLM en Shell hebben samen een stapje gezet richting duurzame vliegtuigbrandstof. De luchtvaartmaatschappij heeft onlangs voor het eerst een passagierstoestel voor een klein deel laten vliegen op synthetische kerosine, geproduceerd met behulp van hernieuwbare energie.
In de brandstoftanks van het vliegtuig, dat van Amsterdam naar Madrid vloog, was 500 liter van deze duurzame kerosine bijgemengd. Dat is slechts een fractie van de hoeveelheid brandstof die nodig is voor zo'n vlucht. Maar Shell-directeur Marjan van Loon spreekt van "een belangrijke eerste stap".
Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) is blij met wat zij "een wereldprimeur" noemt. "Verduurzaming van de luchtvaart is een internationale uitdaging waar we samen voor staan", zegt zij. "Het is geweldig dat we in Nederland als eerste hebben laten zien dat dit kan."
Synthetische kerosine is nog niet eerder op deze schaal met behulp van energie uit zon en wind geproduceerd. "Deze eerste vlucht op synthetische kerosine laat zien dat het in de praktijk mogelijk is en we voorwaarts kunnen", zegt KLM-topman Pieter Elbers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.
23 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Meerdere bedrijven hebben zich bij de curatoren van het failliete Soly gemeld met interesse in het zonne-energiebedrijf. Dat meldt curator Pieter Lettinga, die laat weten dat de curatoren met de zeer geïnteresseerde partijen de komende tijd om tafel gaan. Dan wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor een eventuele overname van alle of een deel van de activiteiten van het Groningse bedrijf.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Consumenten in de Europese Unie worden in de toekomst beter beschermd tegen fraude en verborgen kosten bij betalingen. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn donderdag overeengekomen de bestaande wetgeving bij te werken en aan te vullen. Beide partijen moeten de overeenkomst nog wel formeel goedkeuren voordat de nieuwe betaalregels in werking treden.
1 uur geledenLIJNDEN (ANP) - De brancheorganisatie voor uitzendbedrijven ABU draagt oud-minister Bruno Bruins voor als nieuwe voorzitter. Het is de bedoeling dat hij die functie vanaf april bekleedt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV vraagt aandacht voor bezorgers tijdens Black Friday. Voor duizenden bezorgers en pakketmedewerkers is deze week volgens de vakbond "geen feestje", maar zijn de dagen op en rond het koopjesfestijn juist een periode van "extra zwaar en onveilig werk". De vakbond wil dat de overheid ingrijpt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.
3 uur geleden