Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM akkoord met drie bonden over grond-cao, niet met CNV en FNV

KLM akkoord met drie bonden over grond-cao, niet met CNV en FNV

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft een principeakkoord bereikt met de vakbonden NVLT, VKP en De Unie over een nieuwe cao voor het grondpersoneel. FNV en CNV hebben zich vooralsnog niet aangesloten bij de overeenkomst. Zij kondigden eerder stakingen aan op Schiphol uit onvrede over het loonbeleid van KLM, maar die acties werden door de rechter verboden.

KLM en de drie bonden hebben afgesproken dat de lonen tussen oktober 2025 en eind 2026 2,25 procent stijgen. Ook wordt de regeling over winstdeling gelijkgetrokken met die voor ander personeel. Ook wordt een regeling waarmee oudere werknemers minder kunnen werken permanent.

Volgens KLM vertegenwoordigen NVLT, VKP en De Unie meer dan de helft van de bij een bond aangesloten grondmedewerkers. "KLM heeft FNV en CNV uitgenodigd om zich bij het akkoord aan te sluiten", meldt de luchtvaartmaatschappij.

Stakingen grondpersoneel

FNV sluit zich niet aan bij het akkoord en wil nog steeds stakingen organiseren van het grondpersoneel, zegt FNV-bestuurder John van Dorland. "We blijven in de actiestand staan." In juli had de vakbond acties bij het grondpersoneel opgeschort tot na de zomervakantie.

FNV zei eind augustus dat het laatste cao-voorstel van KLM van begin juli "slechts op een paar punten" tegemoetkomt aan de eisen van de bond, zoals het behoud van koopkracht voor het grondpersoneel. "Wij gaan pas aan tafel als KLM tegemoetkomt aan onze minimumeisen", stelde de bond toen.

'Totale verrassing'

Voor CNV komt het akkoord "als een totale verrassing", laat een woordvoerder weten.

Onder het grondpersoneel vallen bijvoorbeeld werknemers die bagage in- en uitladen, passagiers te woord staan of vliegtuigen verslepen. Bij KLM gaat het om ongeveer 14.000 werknemers.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

11 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

13 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

13 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

16 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

17 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

18 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

19 uur geleden