Klinsmann ontslagen als bondscoach van Zuid-Koreaanse voetballers
SEOUL (ANP) - Jürgen Klinsmann is niet langer de bondscoach van de Zuid-Koreaanse voetballers. De 59-jarige oud-speler uit Duitsland was nog geen jaar in dienst bij de bond van het Aziatische land. Donderdag had een adviescommissie van de nationale voetbalbond na een evaluatie al aanbevolen de voormalige spits te ontslaan.
"Klinsmann is er niet in geslaagd de managementcapaciteiten en het leiderschap te tonen dat van een bondscoach wordt verwacht op het gebied van tactiek, teammanagement en werkhouding", zei de voorzitter Chung Mong-gyu in een verklaring.
"De houding en de prestaties van Klinsmann als hoofdtrainer voldoen niet aan de verwachtingen van de mensen en er werd geconcludeerd dat dat in de toekomst niet zou veranderen. Daarom hebben we besloten om van coach te veranderen in de aanloop naar de WK-kwalificatiewedstrijden van 2026."
Azië Cup
Zuid-Korea werd anderhalve week geleden in de halve finales van de Azië Cup uitgeschakeld door Jordanië.
Klinsmann was in het verleden ook bondscoach van Duitsland en de Verenigde Staten. Ook had hij de Duitse clubs Bayern München en Hertha BSC onder zijn hoede.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
18 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
18 uur geleden