Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klinsmann ontslagen als bondscoach van Zuid-Koreaanse voetballers

Klinsmann ontslagen als bondscoach van Zuid-Koreaanse voetballers

SEOUL (ANP) - Jürgen Klinsmann is niet langer de bondscoach van de Zuid-Koreaanse voetballers. De 59-jarige oud-speler uit Duitsland was nog geen jaar in dienst bij de bond van het Aziatische land. Donderdag had een adviescommissie van de nationale voetbalbond na een evaluatie al aanbevolen de voormalige spits te ontslaan.

"Klinsmann is er niet in geslaagd de managementcapaciteiten en het leiderschap te tonen dat van een bondscoach wordt verwacht op het gebied van tactiek, teammanagement en werkhouding", zei de voorzitter Chung Mong-gyu in een verklaring.

"De houding en de prestaties van Klinsmann als hoofdtrainer voldoen niet aan de verwachtingen van de mensen en er werd geconcludeerd dat dat in de toekomst niet zou veranderen. Daarom hebben we besloten om van coach te veranderen in de aanloop naar de WK-kwalificatiewedstrijden van 2026."

Azië Cup

Zuid-Korea werd anderhalve week geleden in de halve finales van de Azië Cup uitgeschakeld door Jordanië.

Klinsmann was in het verleden ook bondscoach van Duitsland en de Verenigde Staten. Ook had hij de Duitse clubs Bayern München en Hertha BSC onder zijn hoede.

Meer uit Voetbal

Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

42 minuten geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

1 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

5 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

5 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

6 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

7 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

8 uur geleden