Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klinsmann ontslagen als bondscoach van Zuid-Koreaanse voetballers

Klinsmann ontslagen als bondscoach van Zuid-Koreaanse voetballers

SEOUL (ANP) - Jürgen Klinsmann is niet langer de bondscoach van de Zuid-Koreaanse voetballers. De 59-jarige oud-speler uit Duitsland was nog geen jaar in dienst bij de bond van het Aziatische land. Donderdag had een adviescommissie van de nationale voetbalbond na een evaluatie al aanbevolen de voormalige spits te ontslaan.

"Klinsmann is er niet in geslaagd de managementcapaciteiten en het leiderschap te tonen dat van een bondscoach wordt verwacht op het gebied van tactiek, teammanagement en werkhouding", zei de voorzitter Chung Mong-gyu in een verklaring.

"De houding en de prestaties van Klinsmann als hoofdtrainer voldoen niet aan de verwachtingen van de mensen en er werd geconcludeerd dat dat in de toekomst niet zou veranderen. Daarom hebben we besloten om van coach te veranderen in de aanloop naar de WK-kwalificatiewedstrijden van 2026."

Azië Cup

Zuid-Korea werd anderhalve week geleden in de halve finales van de Azië Cup uitgeschakeld door Jordanië.

Klinsmann was in het verleden ook bondscoach van Duitsland en de Verenigde Staten. Ook had hij de Duitse clubs Bayern München en Hertha BSC onder zijn hoede.

Meer uit Voetbal

Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

1 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

1 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

3 uur geleden
Palmer na ruim twee maanden weer fit om te spelen bij Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
PSV in thuisduel met FC Volendam zonder geblesseerde Perisic

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.

4 uur geleden
Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

10 uur geleden
FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

20 uur geleden