Klinsmann ontslagen als bondscoach van Zuid-Koreaanse voetballers
SEOUL (ANP) - Jürgen Klinsmann is niet langer de bondscoach van de Zuid-Koreaanse voetballers. De 59-jarige oud-speler uit Duitsland was nog geen jaar in dienst bij de bond van het Aziatische land. Donderdag had een adviescommissie van de nationale voetbalbond na een evaluatie al aanbevolen de voormalige spits te ontslaan.
"Klinsmann is er niet in geslaagd de managementcapaciteiten en het leiderschap te tonen dat van een bondscoach wordt verwacht op het gebied van tactiek, teammanagement en werkhouding", zei de voorzitter Chung Mong-gyu in een verklaring.
"De houding en de prestaties van Klinsmann als hoofdtrainer voldoen niet aan de verwachtingen van de mensen en er werd geconcludeerd dat dat in de toekomst niet zou veranderen. Daarom hebben we besloten om van coach te veranderen in de aanloop naar de WK-kwalificatiewedstrijden van 2026."
Azië Cup
Zuid-Korea werd anderhalve week geleden in de halve finales van de Azië Cup uitgeschakeld door Jordanië.
Klinsmann was in het verleden ook bondscoach van Duitsland en de Verenigde Staten. Ook had hij de Duitse clubs Bayern München en Hertha BSC onder zijn hoede.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
12 uur geleden