Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klinsmann ontslagen als bondscoach van Zuid-Koreaanse voetballers

Klinsmann ontslagen als bondscoach van Zuid-Koreaanse voetballers

SEOUL (ANP) - Jürgen Klinsmann is niet langer de bondscoach van de Zuid-Koreaanse voetballers. De 59-jarige oud-speler uit Duitsland was nog geen jaar in dienst bij de bond van het Aziatische land. Donderdag had een adviescommissie van de nationale voetbalbond na een evaluatie al aanbevolen de voormalige spits te ontslaan.

"Klinsmann is er niet in geslaagd de managementcapaciteiten en het leiderschap te tonen dat van een bondscoach wordt verwacht op het gebied van tactiek, teammanagement en werkhouding", zei de voorzitter Chung Mong-gyu in een verklaring.

"De houding en de prestaties van Klinsmann als hoofdtrainer voldoen niet aan de verwachtingen van de mensen en er werd geconcludeerd dat dat in de toekomst niet zou veranderen. Daarom hebben we besloten om van coach te veranderen in de aanloop naar de WK-kwalificatiewedstrijden van 2026."

Azië Cup

Zuid-Korea werd anderhalve week geleden in de halve finales van de Azië Cup uitgeschakeld door Jordanië.

Klinsmann was in het verleden ook bondscoach van Duitsland en de Verenigde Staten. Ook had hij de Duitse clubs Bayern München en Hertha BSC onder zijn hoede.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

1 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

2 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

3 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

3 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

5 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

18 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

18 uur geleden