Klimaatwandelaars aangekomen in Glasgow voor VN-top
DEN HAAG/GLASGOW (ANP) - De wandelaars die meededen aan The Climate Miles zijn na een tocht van drie weken door Nederland en Schotland aangekomen in Glasgow. Daar begint zondag de internationale klimaattop van de Verenigde Naties.
Naar schatting 2000 deelnemers aan de protestmars liepen van de Groningse Eemshaven naar Rotterdam. Van hen pakten er 55 vervolgens de trein naar Edinburgh om door Schotland naar Glasgow te lopen.
Met de tocht over in totaal 515 kilometer, die op 6 oktober begon, vraagt organisator Urgenda aandacht voor de klimaatcrisis. Volgens de duurzaamheidsorganisatie is de VN-top "cruciaal om ontwrichtende klimaatverandering te voorkomen". Tijdens het laatste deel in Schotland kregen de wandelaars volgens een Urgenda-woordvoerster "heftige weersomstandigheden voor de kiezen en hadden ze zware dagen".
"De wandelaars roepen de wereldleiders bij de top op om nu op te schalen en te versnellen. We hebben nog maar negen jaar om de opwarming van onze aarde onder de 1,5 graad te houden en onze uitstoot naar netto nul te brengen", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
5 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
8 uur geleden