Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatwandelaars aangekomen in Glasgow voor VN-top

Klimaatwandelaars aangekomen in Glasgow voor VN-top

DEN HAAG/GLASGOW (ANP) - De wandelaars die meededen aan The Climate Miles zijn na een tocht van drie weken door Nederland en Schotland aangekomen in Glasgow. Daar begint zondag de internationale klimaattop van de Verenigde Naties.

Naar schatting 2000 deelnemers aan de protestmars liepen van de Groningse Eemshaven naar Rotterdam. Van hen pakten er 55 vervolgens de trein naar Edinburgh om door Schotland naar Glasgow te lopen.

Met de tocht over in totaal 515 kilometer, die op 6 oktober begon, vraagt organisator Urgenda aandacht voor de klimaatcrisis. Volgens de duurzaamheidsorganisatie is de VN-top "cruciaal om ontwrichtende klimaatverandering te voorkomen". Tijdens het laatste deel in Schotland kregen de wandelaars volgens een Urgenda-woordvoerster "heftige weersomstandigheden voor de kiezen en hadden ze zware dagen".

"De wandelaars roepen de wereldleiders bij de top op om nu op te schalen en te versnellen. We hebben nog maar negen jaar om de opwarming van onze aarde onder de 1,5 graad te houden en onze uitstoot naar netto nul te brengen", aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

17 minuten geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

27 minuten geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

1 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

2 uur geleden
Nu al meer natuurbranden met NL-Alerts dan heel 2025

DEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.

2 uur geleden
Brand Oirschotse Heide aan één kant onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.

2 uur geleden
Meerdere grote branden in natuurgebieden

WEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.

2 uur geleden