Klimaatwandelaars aangekomen in Glasgow voor VN-top
DEN HAAG/GLASGOW (ANP) - De wandelaars die meededen aan The Climate Miles zijn na een tocht van drie weken door Nederland en Schotland aangekomen in Glasgow. Daar begint zondag de internationale klimaattop van de Verenigde Naties.
Naar schatting 2000 deelnemers aan de protestmars liepen van de Groningse Eemshaven naar Rotterdam. Van hen pakten er 55 vervolgens de trein naar Edinburgh om door Schotland naar Glasgow te lopen.
Met de tocht over in totaal 515 kilometer, die op 6 oktober begon, vraagt organisator Urgenda aandacht voor de klimaatcrisis. Volgens de duurzaamheidsorganisatie is de VN-top "cruciaal om ontwrichtende klimaatverandering te voorkomen". Tijdens het laatste deel in Schotland kregen de wandelaars volgens een Urgenda-woordvoerster "heftige weersomstandigheden voor de kiezen en hadden ze zware dagen".
"De wandelaars roepen de wereldleiders bij de top op om nu op te schalen en te versnellen. We hebben nog maar negen jaar om de opwarming van onze aarde onder de 1,5 graad te houden en onze uitstoot naar netto nul te brengen", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
1 dag geleden