Klimaattrein met honderden deelnemers naar klimaattop in Glasgow
AMSTERDAM (ANP) - Een speciale 'klimaattrein' vertrekt zaterdagochtend uit Nederland met zo'n vijfhonderd mensen aan boord die naar de klimaattop in Glasgow gaan. In de trein, die vanuit Amsterdam vertrekt, zitten onder meer Nederlandse delegatieleden, jongeren, vertegenwoordigers van non-profitorganisaties, klimaatwetenschappers en journalisten.
Op station Brussel-Zuid, waar de trein van Eurostar een tussenstop maakt, wordt Eurocommissaris Frans Timmermans verwacht. Die gaat niet mee, maar reist later naar Glasgow om de top bij te wonen namens de EU. Ook hij is van plan om met de trein te gaan.
De klimaattrein biedt de inzittenden een kans om op een schone manier in de Schotse stad te komen. Daarnaast is de reis bedoeld om internationaal treinverkeer te promoten. Volgens Youth for Sustainable Travel, een van de organisaties achter het initiatief, zou dat veel aantrekkelijker gemaakt moeten worden. Onder meer over dat onderwerp worden workshops georganiseerd aan boord. Een van de vragen is hoe de concurrentiepositie van internationale treinen ten opzichte van vliegtuigen kan worden verbeterd.
In Londen stappen alle inzittenden over op een andere trein naar Glasgow, waar de conferentie een dag later officieel begint. Regeringsleiders worden maandag en dinsdag verwacht.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
10 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
13 uur geleden