Klimaatactivisten blokkeren scheepsverkeer op Rijn bij Basel
BASEL (ANP/AFP) - Klimaatactivisten hebben vrijdag urenlang het scheepsverkeer op de Rijn bij de Zwitserse stad Basel geblokkeerd met een protestactie. Daarbij hingen activisten sinds de vroege ochtend met touwen aan een brug in het centrum van Basel en werd een spandoek opgehangen onder de brug. Inmiddels is de actie beëindigd.
Ook stonden veel demonstranten op de Dreirosen-brug zelf. Door de actie van de groepering Collective Climate Justice werden ongeveer twaalf schepen waaronder olietankers urenlang tegengehouden omdat de politie uit veiligheidsoverwegingen het scheepsverkeer op de Rijn had stilgelegd. De activisten die aan de brug hingen zijn gearresteerd.
Op het spandoek stond de tekst: "Bewegingsvrijheid voor mensen in plaats van olietankers". Er zijn vaker protesten van klimaatactivisten in Zwitserland, waarbij onder meer drukke snelwegen werden geblokkeerd. Eerder deze week was er ook een protestactie op het Locarno Film Festival in Zwitserland.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
7 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
12 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
13 uur geleden