
Kleurrijk Vlissingen: eerste Kinderkunstroute van Zeeland
De jaarlijkse Kinderkunstweek stond dit jaar in het teken van voedsel in de kunst. De tiende editie is dan officieel op 14 maart afgerond, maar in Vlissingen is het de start van een groot openluchtmuseum. De afgelopen weken volgden tientallen basisschoolleerlingen een workshop taart illustreren in het atelier van Agnes den Hartogh en de kleurrijke resultaten zijn te zien in een wandelroute door de binnenstad en langs de boulevard.
“Door de kinderkunstwerken in de etalages van de binnenstad op te hangen, heb ik de kinderen een letterlijke kers op de taart gegeven! Bovendien ziet het er zo vrolijk uit in deze tijd vol beperkingen.
De reacties van de kinderen, ondernemers en passanten zijn heel positief, en het taartmes snijdt aan heel veel kanten!” aldus initiatiefnemer Den Hartogh.
Vanwege de corona-maatregelen is de Kinderkunstweek verlengd en de Vlissingse binnenstad is de hele maand het podium voor jonge kunstenaars. Alle basisscholen in en rond Vlissingen krijgen een uitnodiging om de Kinderkunstroute te wandelen. “Behalve dat het leuk is om mensen naar de binnenstad te trekken, is het vooral ook educatief, verfrissend en inspirerend. Wandelen is de laatste tijd erg populair geworden, dus hoe leuk is het om het aangename met het ‘nuttige’ te verenigen?”
De doelstelling van de Kinderkunstweek is om kunst zo laagdrempelig mogelijk te maken, dus met dit etalage-project is dit geslaagd. Den Hartogh: “Bovendien hebben de ondernemers enthousiast gereageerd, omdat ze het belangrijk vinden dat we onze binnenstad blijven zien, en dus ook met andere ogen kijken.”
Op maar liefst 31 plaatsen in de Vlissingse binnenstad en boulevard zijn de taartcreaties te bewonderen. De plattegrond met namen van ondernemers en kunstenaars is via www.filiaalvlissingen.nl te downloaden. De Vlissingse Ondernemers Centrale (VOC) heeft het project mede mogelijk gemaakt met een bijdrage aan de wissellijsten.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een scooterbestuurder is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in het centrum van Vlissingen.
57 minuten geledenVLISSINGEN - Ontmoetingspunt Samenstroom is iedere vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur open in Museum Scheldewerf in Vlissingen.
4 uur geledenVLISSINGEN - Tijdens een zeer zonnige zondag sloot turnvereniging VTV Vlissingen een succesvol en actief seizoen af met het jaarlijkse eindfeest, met vooral veel waterpret.
1 dag geledenVLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.
2 dagen geledenVLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.
3 dagen geleden