'Kleuren en ontwerpen zijn mijn ding'
WEMELDINGE - In Wemeldinge wemelt het van de kunstenaars. Wie zijn zij en wat doen ze? In de tweewekelijkse rubriek 'Kunstdorp Wemeldinge' vertellen de artistieke inwoners over hun creatieve bezigheden. De rubriek sluit af met het verhaal van Jozien Weststrate.
"In het mooiste stukje Wemeldinge, Kerkweg 4, ben ik geboren in 1946", vertelt Jozien Weststrate, die nu aan de Dorpsstraat woont. "Toen stond er een heel oud huisje, nu een nieuwe woning."
Na de kleuterschool, lagere school, vakschool en coupeuse-opleiding kwam Weststrate erachter dat kleuren en ontwerpen 'haar ding' zijn. "Ik heb enkele jaren gewerkt als coupeuse. Daaraan kwam abrupt een einde door chronische klachten."
Winkel
Na ruim beraad begon ze aan een tweejarige opleiding tot bloemist in Tilburg en slaagde hier ook voor. "Mijn man en ik hadden inmiddels een succesvolle winkel in de Dorpsstraat in Wemeldinge, bekend in de hele omtrek. Het ongeluk bleef me wel achtervolgen. Ik werd allergisch voor bloemen en planten. De overheersende geur en de bestrijdingsmiddelen op de planten deden me de das om. Stoppen, en wel direct, was het advies…"
Spanje
Op advies van de specialisten gingen Jozien Weststrate en haar man Marius afwisselend in Spanje en Nederland wonen. "In de winter in Spanje, in een droog deel. Dat is voor mijn gezondheid super." Een moeilijke tijd volgde. "Wat nu? Via een vriendin die boetseerde, ging ik ook kleien. Ik ging bij haar op les." Zo kon ze ook met ontwerpen en kleur bezig zijn. Ook in Spanje ging ze boetseren en glazuren. "Ik kon weer creatief bezig zijn met mijn handen, van klei iets moois maken en dan verven of glazuren. De mooiste kleuren en vormen kwamen er voor de dag. Ik genoot ervan. Maar ook hieraan maakte de allergie een eind."
Kantklossen
Na enige tijd van niks doen, wat niet in haar aard zit, viel haar oog bij het rondkijken op kantklossen. "Weer eerst op les en nu maak ik vrij kantkloswerk, met veel kleur en eigen ontwerpen met verschillende technieken. Om kleding voor mezelf te ontwerpen en maken pak ik af en toe de naaimachine."
Klik hier voor meer informatie.
Meer uit Reimerswaal
WEMELDINGE - Met een feestelijk samenzijn in Wemeldinge heeft de Zeeuwse afdeling van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs- en Dienstslachtoffers (BNMO) onlangs haar tachtigjarig bestaan gevierd.Behalve de BNMO-leden werden ook de burgemeester van de gemeente Kapelle en voorzitter van het BNMO-hoofdbestuur welkom geheten tijdens de bijeenkomst. Zij hielden toespraken. Het programma werd aan elkaar gepraat door Rinie Vaane, BNMO-lid en stadsomroeper van Middelburg. Tijdens het middagprogramma was er ruimte voor entertainment en gezellig contact met elkaar in een ontspannen sfeer.
18 uur geledenKAPELLE - Op woensdag 29 oktober kunnen inwoners van de gemeente Kapelle hun stem uitbrengen voor de Tweede Kamerverkiezingen op verschillende locaties in de gemeente Kapelle.
21 uur geledenREIMERSWAAL/ KAPELLE - Vallende sterren zijn geen echte sterren, maar kleine stukjes ruimtepuin die in onze dampkring terechtkomen. Zodra dat puin - officieel een meteoroïde - met hoge snelheid de atmosfeer binnendringt, begint het te gloeien door wrijving met de lucht. Het lichtspoor dat dan ontstaat, wordt een meteoor genoemd.
1 dag geledenKAPELLE - Aan de Stationssingel in Kapelle is zondagochtend een geparkeerde auto in het water terechtgekomen. De bestuurder was vergeten de handrem aan te trekken, waardoor het voertuig langzaam de sloot in rolde.
1 dag geledenREIMERSWAAL - 313 jongeren uit de gemeente Reimerswaal krijgen een kaart in hun brievenbus van burgemeester Jan Luteijn.
3 dagen geledenKRABBENDIJKE - Op het voormalig veilingterrein in Krabbendijke komt een nieuw park met een pumptrack, openbaar voetbalveldje en speeltoestellen.
3 dagen geledenKAPELLE - Na 39 jaar in het vak, waarvan 32 in Kapelle, neemt dominee Luuk Deventer op zondag 26 oktober afscheid van de Hervormde Gemeente Kapelle. Hij gaat met pensioen, of zoals dat in kerkjargon heet: met emeritaat.
4 dagen geleden