Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleinkind Mussolini weg bij 'te rechtse' partij van Meloni

Kleinkind Mussolini weg bij 'te rechtse' partij van Meloni

ROME (ANP/RTR) - De kleindochter van de Italiaanse dictator Benito Mussolini verlaat de regeringspartij Fratelli d'Italia (Broeders van Italië). Politica Rachele Mussolini stelt dat de partij van premier Giorgia Meloni te rechts is.

De 50-jarige Mussolini, gemeenteraadslid in Rome, zegt tegen het Italiaanse persbureau ANSA dat het "tijd is om de bladzijde om te slaan". Ze wil naar een partij die beter past bij haar meer gematigde en centristische standpunten. De keuze is gevallen op Forza Italia, de partij van de vorig jaar overleden oud-premier Silvio Berlusconi. Forza Italia maakt deel uit van Meloni's regering.

Fratelli d'Italia komt voort uit de MSI, die na de Tweede Wereldoorlog werd opgericht door aanhangers van dictator Mussolini. De partij is radicaal-rechts en conservatief, wat terug te zien is in de standpunten over onder meer abortussen, migratie en lhbti. Forza Italia is ook rechts-conservatief, maar wordt beschouwd als een partij die iets ruimdenkender is wat burgerrechten betreft.

Een politieke bron zei tegen persbureau Reuters dat kwesties rond burgerrechten een belangrijke rol speelden in Mussolini's besluit. Ze was het onlangs niet met Meloni eens in de gendercontroverse rond de Algerijnse bokser Imane Khelif, die tegen de Italiaanse Angela Carini vocht op de Olympische Spelen. Volgens Meloni was het geen eerlijke strijd. Mussolini zei dat Khelif "een vrouw is tot het tegendeel is bewezen".

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

1 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

1 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

1 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

1 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

2 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

2 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

3 uur geleden