Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleinkind Mussolini weg bij 'te rechtse' partij van Meloni

Kleinkind Mussolini weg bij 'te rechtse' partij van Meloni

ROME (ANP/RTR) - De kleindochter van de Italiaanse dictator Benito Mussolini verlaat de regeringspartij Fratelli d'Italia (Broeders van Italië). Politica Rachele Mussolini stelt dat de partij van premier Giorgia Meloni te rechts is.

De 50-jarige Mussolini, gemeenteraadslid in Rome, zegt tegen het Italiaanse persbureau ANSA dat het "tijd is om de bladzijde om te slaan". Ze wil naar een partij die beter past bij haar meer gematigde en centristische standpunten. De keuze is gevallen op Forza Italia, de partij van de vorig jaar overleden oud-premier Silvio Berlusconi. Forza Italia maakt deel uit van Meloni's regering.

Fratelli d'Italia komt voort uit de MSI, die na de Tweede Wereldoorlog werd opgericht door aanhangers van dictator Mussolini. De partij is radicaal-rechts en conservatief, wat terug te zien is in de standpunten over onder meer abortussen, migratie en lhbti. Forza Italia is ook rechts-conservatief, maar wordt beschouwd als een partij die iets ruimdenkender is wat burgerrechten betreft.

Een politieke bron zei tegen persbureau Reuters dat kwesties rond burgerrechten een belangrijke rol speelden in Mussolini's besluit. Ze was het onlangs niet met Meloni eens in de gendercontroverse rond de Algerijnse bokser Imane Khelif, die tegen de Italiaanse Angela Carini vocht op de Olympische Spelen. Volgens Meloni was het geen eerlijke strijd. Mussolini zei dat Khelif "een vrouw is tot het tegendeel is bewezen".

Meer uit Buitenland

Venezuela keurt wet goed voor terugtrekking uit strafhof

CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.

28 minuten geleden
Zegsvrouw: Trump extreem gefrustreerd over Oekraïners en Russen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.

39 minuten geleden
Thailand meldt eerste burgerdoden

BANGKOK (ANP/DPA/RTR) - Thailand heeft voor het eerst bevestigd dat er burgerslachtoffers zijn gevallen in het opgelaaide grensconflict met Cambodja. Drie burgers aan Thaise zijde kwamen om bij de gevechten, aldus het ministerie van Defensie tegen de krant The Nation. Het aantal gedode Thaise soldaten is opgelopen tot negen.

1 uur geleden
Rechter VS beveelt vrijlating ten onrechte uitgezette Salvadoraan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

2 uur geleden
EU-landen lijken akkoord met plan Russische tegoeden te bevriezen

BRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.

2 uur geleden
Oekraïne wil referendum over terugtrekking uit Donbas

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat het de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.

3 uur geleden
EU wil Oekraïne helpen bij eventuele verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.

3 uur geleden