Kleinkind Mussolini weg bij 'te rechtse' partij van Meloni
ROME (ANP/RTR) - De kleindochter van de Italiaanse dictator Benito Mussolini verlaat de regeringspartij Fratelli d'Italia (Broeders van Italië). Politica Rachele Mussolini stelt dat de partij van premier Giorgia Meloni te rechts is.
De 50-jarige Mussolini, gemeenteraadslid in Rome, zegt tegen het Italiaanse persbureau ANSA dat het "tijd is om de bladzijde om te slaan". Ze wil naar een partij die beter past bij haar meer gematigde en centristische standpunten. De keuze is gevallen op Forza Italia, de partij van de vorig jaar overleden oud-premier Silvio Berlusconi. Forza Italia maakt deel uit van Meloni's regering.
Fratelli d'Italia komt voort uit de MSI, die na de Tweede Wereldoorlog werd opgericht door aanhangers van dictator Mussolini. De partij is radicaal-rechts en conservatief, wat terug te zien is in de standpunten over onder meer abortussen, migratie en lhbti. Forza Italia is ook rechts-conservatief, maar wordt beschouwd als een partij die iets ruimdenkender is wat burgerrechten betreft.
Een politieke bron zei tegen persbureau Reuters dat kwesties rond burgerrechten een belangrijke rol speelden in Mussolini's besluit. Ze was het onlangs niet met Meloni eens in de gendercontroverse rond de Algerijnse bokser Imane Khelif, die tegen de Italiaanse Angela Carini vocht op de Olympische Spelen. Volgens Meloni was het geen eerlijke strijd. Mussolini zei dat Khelif "een vrouw is tot het tegendeel is bewezen".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
19 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
34 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
1 uur geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
3 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
4 uur geleden