Kleinkind Mussolini weg bij 'te rechtse' partij van Meloni
ROME (ANP/RTR) - De kleindochter van de Italiaanse dictator Benito Mussolini verlaat de regeringspartij Fratelli d'Italia (Broeders van Italië). Politica Rachele Mussolini stelt dat de partij van premier Giorgia Meloni te rechts is.
De 50-jarige Mussolini, gemeenteraadslid in Rome, zegt tegen het Italiaanse persbureau ANSA dat het "tijd is om de bladzijde om te slaan". Ze wil naar een partij die beter past bij haar meer gematigde en centristische standpunten. De keuze is gevallen op Forza Italia, de partij van de vorig jaar overleden oud-premier Silvio Berlusconi. Forza Italia maakt deel uit van Meloni's regering.
Fratelli d'Italia komt voort uit de MSI, die na de Tweede Wereldoorlog werd opgericht door aanhangers van dictator Mussolini. De partij is radicaal-rechts en conservatief, wat terug te zien is in de standpunten over onder meer abortussen, migratie en lhbti. Forza Italia is ook rechts-conservatief, maar wordt beschouwd als een partij die iets ruimdenkender is wat burgerrechten betreft.
Een politieke bron zei tegen persbureau Reuters dat kwesties rond burgerrechten een belangrijke rol speelden in Mussolini's besluit. Ze was het onlangs niet met Meloni eens in de gendercontroverse rond de Algerijnse bokser Imane Khelif, die tegen de Italiaanse Angela Carini vocht op de Olympische Spelen. Volgens Meloni was het geen eerlijke strijd. Mussolini zei dat Khelif "een vrouw is tot het tegendeel is bewezen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
2 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
9 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
11 uur geleden