Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine winst voor beurs in Hongkong, China en Japan dicht

Kleine winst voor beurs in Hongkong, China en Japan dicht

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong is donderdag licht hoger gesloten na een verkorte handelssessie. Beleggers namen weinig risico aangezien veel financiële markten in de Aziatische regio dicht zijn vanwege de viering van het Chinees Nieuwjaar. In Shanghai, Zuid-Korea en Taiwan waren de beurzen de hele dag gesloten. In Japan hadden beleggers ook een vrije dag vanwege de viering van de stichting van het land.

De Hang Seng-index in Hongkong eindigde de halve handelsdag met een winst van 0,5 procent op 30.173,57 punten. Vrijdag is de markt in Hongkong de hele dag dicht. Het Chinese internetconcern Tencent verloor 0,5 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wordt een leidinggevende van Tencent vastgehouden door de Chinese autoriteiten vanwege een onderzoek naar een spraakmakende corruptiezaak rond een voormalig hooggeplaatste Chinese wetshandhaver.

In Sydney was de beurs wel de hele dag open en sloot de All Ordinaries 0,1 procent lager. De Australische vermogensbeheerder AMP kelderde 11 procent. De Amerikaanse branchegenoot Ares Management heeft zijn overnamebod van bijna 5 miljard dollar op het hele bedrijf ingetrokken. Ares zou nog wel interesse hebben in het meest waardevolle onderdeel AMP Capital.

Meer uit Financieel

Oekraïne gaat gas uit Griekenland importeren

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zondag aangekondigd. De gasinfrastructuur van het land is geregeld doelwit van Russische aanvallen.

1 uur geleden
Australië wil alle importheffingen VS op goederen geschrapt zien

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.

3 uur geleden
WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

22 uur geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

1 dag geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

1 dag geleden
Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

1 dag geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

1 dag geleden