Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine voetbalclubs lopen miljoenen aan opleidingsvergoeding mis

Kleine voetbalclubs lopen miljoenen aan opleidingsvergoeding mis

AUCKLAND (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA richt een zogeheten centrale verrekeningskamer op om ervoor te zorgen dat kleine clubs hun aandeel krijgen bij transfers van spelers die zij hebben opgeleid. Volgens FIFA-voorzitter Gianni Infantino lopen kleine clubs nu honderden miljoenen euro's mis aan opleidingsvergoeding.

"Dit zal het leven van deze kleine clubs veranderen, want het gaat om heel, heel veel geld", zei Infantino bij een FIFA-meeting in Auckland. "Dit geld is aan de clubs verschuldigd, dus we zijn er trots op dat we dit doen. Het brengt transparantie en verantwoording in de hele transfermarkt."

Infantino zei dat slechts 60 tot 70 miljoen dollar van de geschatte 400 miljoen dollar die aan zogeheten opleidingsvergoedingen betaald moet worden daadwerkelijk bij de clubs terechtkomt. De verrekeningskamer, die een kantoor krijgt in Parijs, zal er voortaan voor zorgen dat kleine clubs hun gegarandeerde compensatie ontvangen. "We zien bij transfers van spelers vreemde betalingen naar vreemde plaatsen en vreemde bankrekeningen, en wat ons betreft komt daar een einde aan. Betalingen aan makelaars en betalingen van de ene naar de andere club zullen allemaal langs de FIFA-verrekeningskamer gaan", aldus Infantino.

Volgens de voetbalbaas gaat er jaarlijks tussen de 6 en 7 miljard dollar om in de wereldwijde transfermarkt en dat bedrag zal de komende jaren stijgen naar 10 miljard. "Dat geld circuleert een beetje als in het Wilde Westen en daar willen wij controle over krijgen. Het geld moet komen op de plekken waar het hoort en de verrekeningskamer gaat daarvoor zorgen."

Meer uit Voetbal

Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

25 minuten geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

33 minuten geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

1 uur geleden
Verbruggen is eerste doelman van Oranje op WK

ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.

3 uur geleden
Oranje oefent met rechtsback Wieffer tegen Algerije in De Kuip

ZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.

4 uur geleden
Middenvelder De Roon van Oranje gaat met nummer 3 naar het WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.

5 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.

5 uur geleden