Kleine voetbalclubs lopen miljoenen aan opleidingsvergoeding mis
AUCKLAND (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA richt een zogeheten centrale verrekeningskamer op om ervoor te zorgen dat kleine clubs hun aandeel krijgen bij transfers van spelers die zij hebben opgeleid. Volgens FIFA-voorzitter Gianni Infantino lopen kleine clubs nu honderden miljoenen euro's mis aan opleidingsvergoeding.
"Dit zal het leven van deze kleine clubs veranderen, want het gaat om heel, heel veel geld", zei Infantino bij een FIFA-meeting in Auckland. "Dit geld is aan de clubs verschuldigd, dus we zijn er trots op dat we dit doen. Het brengt transparantie en verantwoording in de hele transfermarkt."
Infantino zei dat slechts 60 tot 70 miljoen dollar van de geschatte 400 miljoen dollar die aan zogeheten opleidingsvergoedingen betaald moet worden daadwerkelijk bij de clubs terechtkomt. De verrekeningskamer, die een kantoor krijgt in Parijs, zal er voortaan voor zorgen dat kleine clubs hun gegarandeerde compensatie ontvangen. "We zien bij transfers van spelers vreemde betalingen naar vreemde plaatsen en vreemde bankrekeningen, en wat ons betreft komt daar een einde aan. Betalingen aan makelaars en betalingen van de ene naar de andere club zullen allemaal langs de FIFA-verrekeningskamer gaan", aldus Infantino.
Volgens de voetbalbaas gaat er jaarlijks tussen de 6 en 7 miljard dollar om in de wereldwijde transfermarkt en dat bedrag zal de komende jaren stijgen naar 10 miljard. "Dat geld circuleert een beetje als in het Wilde Westen en daar willen wij controle over krijgen. Het geld moet komen op de plekken waar het hoort en de verrekeningskamer gaat daarvoor zorgen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
11 uur geleden