Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine voetbalclubs lopen miljoenen aan opleidingsvergoeding mis

Kleine voetbalclubs lopen miljoenen aan opleidingsvergoeding mis

AUCKLAND (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA richt een zogeheten centrale verrekeningskamer op om ervoor te zorgen dat kleine clubs hun aandeel krijgen bij transfers van spelers die zij hebben opgeleid. Volgens FIFA-voorzitter Gianni Infantino lopen kleine clubs nu honderden miljoenen euro's mis aan opleidingsvergoeding.

"Dit zal het leven van deze kleine clubs veranderen, want het gaat om heel, heel veel geld", zei Infantino bij een FIFA-meeting in Auckland. "Dit geld is aan de clubs verschuldigd, dus we zijn er trots op dat we dit doen. Het brengt transparantie en verantwoording in de hele transfermarkt."

Infantino zei dat slechts 60 tot 70 miljoen dollar van de geschatte 400 miljoen dollar die aan zogeheten opleidingsvergoedingen betaald moet worden daadwerkelijk bij de clubs terechtkomt. De verrekeningskamer, die een kantoor krijgt in Parijs, zal er voortaan voor zorgen dat kleine clubs hun gegarandeerde compensatie ontvangen. "We zien bij transfers van spelers vreemde betalingen naar vreemde plaatsen en vreemde bankrekeningen, en wat ons betreft komt daar een einde aan. Betalingen aan makelaars en betalingen van de ene naar de andere club zullen allemaal langs de FIFA-verrekeningskamer gaan", aldus Infantino.

Volgens de voetbalbaas gaat er jaarlijks tussen de 6 en 7 miljard dollar om in de wereldwijde transfermarkt en dat bedrag zal de komende jaren stijgen naar 10 miljard. "Dat geld circuleert een beetje als in het Wilde Westen en daar willen wij controle over krijgen. Het geld moet komen op de plekken waar het hoort en de verrekeningskamer gaat daarvoor zorgen."

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

6 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

6 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

7 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

8 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

8 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

9 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden