Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op beurzen New York na sterke winkelverkopen VS

Kleine uitslagen op beurzen New York na sterke winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden uitslagen gesloten. Veel aandacht ging uit naar signalen die wijzen op de sterkte van de Amerikaanse economie. Cijfers over de verkopen van winkeliers in de Verenigde Staten vielen verrassend hoog uit. Daardoor stelden beleggers op Wall Street hun verwachtingen over de snelheid waarmee de Fed de rentes verlaagt enigszins bij.

De S&P 500 daalde een fractie tot 5841,47 punten. Techbeurs Nasdaq won marginaal tot 18.373,61 punten en de Dow-Jonesindex steeg 0,4 procent tot 43.239,05 punten.

Staatsobligaties daalden, wat betekent dat het rendement op de schuldpapieren stijgt. De euro won een fractie ten opzichte van de dollar en was 1,0828 dollar waard. Eerder op de dag verloor de Europese munt juist terrein na het besluit van de Europese Centrale Bank om de rentes opnieuw een kwart procentpunt te verlagen.

Winst inleveren

Nvidia won 0,9 procent, maar moest eerdere winsten wel voor een deel inleveren. De ontwikkelaar van chips profiteerde tijdens de handelssessie van beter dan verwachte winst bij de Taiwanese halfgeleiderproducent TSMC, die ook de verwachtingen voor het hele boekjaar verhoogde. Het concern profiteerde van een sterke vraag naar halfgeleiders voor toepassingen van kunstmatige intelligentie.

Het aandeel van Expedia won bijna 5 procent. Volgens zakenkrant Financial Times is techbedrijf Uber (min 2,4 procent) bereid de onderneming achter reissites als Trivago en Hotels.com te kopen.

Verliezer

Lucid Group kelderde 18 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen verwacht meer verlies te lijden en wil nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen.

Uitzendconcern Manpower was ook een opvallende verliezer. Beleggers zetten het aandeel bijna 10 procent lager na tegenvallende prognoses voor de winst. Op de Europese beurzen zorgde dat voor verliezen bij concurrenten Adecco en Randstad.

Een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent in waarde tot 70,70 dollar per vat. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder tot 74,50 dollar.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog, FedEx bij stijgers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waardoor de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Bij de bedrijven was pakketbezorger FedEx een winnaar na bekendmaking van kwartaalcijfers.

9 uur geleden
CNBC: AI-bedrijf Musk haalt 10 miljard dollar op

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, heeft bij een nieuwe financieringsronde 10 miljard dollar opgehaald. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC. Het bedrijf werd daarbij volgens CNBC gewaardeerd op 200 miljard dollar.

11 uur geleden
AEX lager na sterke koerswinst dag eerder, chipfondsen zakken

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min gesloten, na de forse plus een dag eerder. De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI deden een stapje terug na de winsten tot bijna 9 procent op donderdag door optimisme onder beleggers over de sector na de miljardeninvestering van AI-chipconcern Nvidia in chipproducent Intel.

13 uur geleden
Heinen: invoering digitale euro mogelijk in 2026

KOPENHAGEN (ANP) - In het "meest ambitieuze scenario" kan de digitale euro in 2026 worden ingevoerd, "maar de inhoud is leidend". Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) na afloop van de vergadering hierover met de EU-ministers van Financiën. Hoewel er vrijdag een compromis is bereikt, moet nog een aantal zaken worden uitgewerkt die voor Nederland essentieel zijn voordat het met de invoering ervan kan instemmen, zei de minister tegen het ANP.

14 uur geleden
Xi had 'positief en constructief' telefoongesprek met Trump

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese tegenhanger Xi Jinping verliep "positief en constructief". Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua. Volgens Xinhua zei Xi tegen Trump dat de Amerikaans-Chinese betrekkingen "heel belangrijk" zijn en dat de Verenigde Staten "eenzijdige handelsbeperkingen" moeten voorkomen.

14 uur geleden
Bloomberg: Staat wil Duitse tak TenneT verkopen aan investeerders

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse regering heeft besloten om een belang in de Duitse tak van TenneT te verkopen aan investeerders. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Demissionair minister van Financiën Eelco Heinen zou hebben geoordeeld dat dit een betere optie is dan een beursgang.

15 uur geleden
FedEx bij stijgers op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de winnaars bij opening van de beurzen in New York. De grote internationale pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Kostenbesparingen en sterke binnenlandse vraag hielpen de zwakkere internationale pakketvolumes te compenseren. Ook bevestigde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Eerder trok FedEx de jaarverwachtingen nog in door de onzekerheid rond de importheffingen van president Donald Trump.

15 uur geleden