Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op beurzen New York na sterke winkelverkopen VS

Kleine uitslagen op beurzen New York na sterke winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden uitslagen gesloten. Veel aandacht ging uit naar signalen die wijzen op de sterkte van de Amerikaanse economie. Cijfers over de verkopen van winkeliers in de Verenigde Staten vielen verrassend hoog uit. Daardoor stelden beleggers op Wall Street hun verwachtingen over de snelheid waarmee de Fed de rentes verlaagt enigszins bij.

De S&P 500 daalde een fractie tot 5841,47 punten. Techbeurs Nasdaq won marginaal tot 18.373,61 punten en de Dow-Jonesindex steeg 0,4 procent tot 43.239,05 punten.

Staatsobligaties daalden, wat betekent dat het rendement op de schuldpapieren stijgt. De euro won een fractie ten opzichte van de dollar en was 1,0828 dollar waard. Eerder op de dag verloor de Europese munt juist terrein na het besluit van de Europese Centrale Bank om de rentes opnieuw een kwart procentpunt te verlagen.

Winst inleveren

Nvidia won 0,9 procent, maar moest eerdere winsten wel voor een deel inleveren. De ontwikkelaar van chips profiteerde tijdens de handelssessie van beter dan verwachte winst bij de Taiwanese halfgeleiderproducent TSMC, die ook de verwachtingen voor het hele boekjaar verhoogde. Het concern profiteerde van een sterke vraag naar halfgeleiders voor toepassingen van kunstmatige intelligentie.

Het aandeel van Expedia won bijna 5 procent. Volgens zakenkrant Financial Times is techbedrijf Uber (min 2,4 procent) bereid de onderneming achter reissites als Trivago en Hotels.com te kopen.

Verliezer

Lucid Group kelderde 18 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen verwacht meer verlies te lijden en wil nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen.

Uitzendconcern Manpower was ook een opvallende verliezer. Beleggers zetten het aandeel bijna 10 procent lager na tegenvallende prognoses voor de winst. Op de Europese beurzen zorgde dat voor verliezen bij concurrenten Adecco en Randstad.

Een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent in waarde tot 70,70 dollar per vat. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder tot 74,50 dollar.

Meer uit Financieel

Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

21 minuten geleden
Musk: Tesla gaat in 2027 robots verkopen aan particulieren

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.

59 minuten geleden
AEX sluit weer boven 1000 punten na opluchting over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdindex aan de Amsterdamse beurs is donderdag weer boven de 1000 punten gesloten. Daarmee overheerst de opluchting bij beleggers dat de geopolitieke rel tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland weer wat tot bedaren lijkt te komen. Vorige week kwam de AEX-index al boven de grens van 1000 punten, maar daarna zakte de graadmeter door de angst voor nieuwe Amerikaanse heffingen en de mogelijkheid van een gewapend conflict.

1 uur geleden
ECB kritisch over Nederlandse uitzonderingen voor acceptatie cash

FRANKFURT (ANP) - Een Nederlands plan met uitzonderingen op de verplichte acceptatie van contant geld gaat veel te ver. Dat stelt de Europese Centrale Bank (ECB) in een kritisch adviesrapport, waarin de centrale bank zegt "zeer bezorgd" te zijn omdat het plan de status van wettig betaalmiddel van eurocontanten dreigt te ondermijnen.

2 uur geleden
Wall Street verder omhoog door opluchting over Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.

3 uur geleden
Amerikaanse economie sterker gegroeid dan eerder berekend

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.

3 uur geleden
Aandeel zonnebrillenmaker fors hoger na optreden Macron in Davos

PARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.

4 uur geleden