Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op beurzen New York na sterke winkelverkopen VS

Kleine uitslagen op beurzen New York na sterke winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden uitslagen gesloten. Veel aandacht ging uit naar signalen die wijzen op de sterkte van de Amerikaanse economie. Cijfers over de verkopen van winkeliers in de Verenigde Staten vielen verrassend hoog uit. Daardoor stelden beleggers op Wall Street hun verwachtingen over de snelheid waarmee de Fed de rentes verlaagt enigszins bij.

De S&P 500 daalde een fractie tot 5841,47 punten. Techbeurs Nasdaq won marginaal tot 18.373,61 punten en de Dow-Jonesindex steeg 0,4 procent tot 43.239,05 punten.

Staatsobligaties daalden, wat betekent dat het rendement op de schuldpapieren stijgt. De euro won een fractie ten opzichte van de dollar en was 1,0828 dollar waard. Eerder op de dag verloor de Europese munt juist terrein na het besluit van de Europese Centrale Bank om de rentes opnieuw een kwart procentpunt te verlagen.

Winst inleveren

Nvidia won 0,9 procent, maar moest eerdere winsten wel voor een deel inleveren. De ontwikkelaar van chips profiteerde tijdens de handelssessie van beter dan verwachte winst bij de Taiwanese halfgeleiderproducent TSMC, die ook de verwachtingen voor het hele boekjaar verhoogde. Het concern profiteerde van een sterke vraag naar halfgeleiders voor toepassingen van kunstmatige intelligentie.

Het aandeel van Expedia won bijna 5 procent. Volgens zakenkrant Financial Times is techbedrijf Uber (min 2,4 procent) bereid de onderneming achter reissites als Trivago en Hotels.com te kopen.

Verliezer

Lucid Group kelderde 18 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen verwacht meer verlies te lijden en wil nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen.

Uitzendconcern Manpower was ook een opvallende verliezer. Beleggers zetten het aandeel bijna 10 procent lager na tegenvallende prognoses voor de winst. Op de Europese beurzen zorgde dat voor verliezen bij concurrenten Adecco en Randstad.

Een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent in waarde tot 70,70 dollar per vat. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder tot 74,50 dollar.

Meer uit Financieel

Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

2 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

3 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

17 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

20 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

22 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

23 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 dag geleden