Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine uitslagen op beurzen New York na sterke winkelverkopen VS

Kleine uitslagen op beurzen New York na sterke winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden uitslagen gesloten. Veel aandacht ging uit naar signalen die wijzen op de sterkte van de Amerikaanse economie. Cijfers over de verkopen van winkeliers in de Verenigde Staten vielen verrassend hoog uit. Daardoor stelden beleggers op Wall Street hun verwachtingen over de snelheid waarmee de Fed de rentes verlaagt enigszins bij.

De S&P 500 daalde een fractie tot 5841,47 punten. Techbeurs Nasdaq won marginaal tot 18.373,61 punten en de Dow-Jonesindex steeg 0,4 procent tot 43.239,05 punten.

Staatsobligaties daalden, wat betekent dat het rendement op de schuldpapieren stijgt. De euro won een fractie ten opzichte van de dollar en was 1,0828 dollar waard. Eerder op de dag verloor de Europese munt juist terrein na het besluit van de Europese Centrale Bank om de rentes opnieuw een kwart procentpunt te verlagen.

Winst inleveren

Nvidia won 0,9 procent, maar moest eerdere winsten wel voor een deel inleveren. De ontwikkelaar van chips profiteerde tijdens de handelssessie van beter dan verwachte winst bij de Taiwanese halfgeleiderproducent TSMC, die ook de verwachtingen voor het hele boekjaar verhoogde. Het concern profiteerde van een sterke vraag naar halfgeleiders voor toepassingen van kunstmatige intelligentie.

Het aandeel van Expedia won bijna 5 procent. Volgens zakenkrant Financial Times is techbedrijf Uber (min 2,4 procent) bereid de onderneming achter reissites als Trivago en Hotels.com te kopen.

Verliezer

Lucid Group kelderde 18 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen verwacht meer verlies te lijden en wil nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen.

Uitzendconcern Manpower was ook een opvallende verliezer. Beleggers zetten het aandeel bijna 10 procent lager na tegenvallende prognoses voor de winst. Op de Europese beurzen zorgde dat voor verliezen bij concurrenten Adecco en Randstad.

Een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent in waarde tot 70,70 dollar per vat. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder tot 74,50 dollar.

Meer uit Financieel

Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

2 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

2 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

4 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

5 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

7 uur geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

7 uur geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

9 uur geleden