Kleine plussen voor beurzen New York na cijfers banenmarkt VS
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zetten woensdag hun opmars voort, terwijl beleggers de harde woorden van de Amerikaanse president Donald Trump over China en de verdubbeling van de tarieven op wereldwijd staal en aluminium naast zich neerlegden. Daarbij verwerkten handelaren op Wall Street ook cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt van loonstrookverwerker ADP.
De banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven is vertraagd tot het laagste tempo in twee jaar, waarbij sectoren als zakelijke dienstverlening en onderwijs en gezondheidszorg banen verloren. Dit wijst op een verzwakte vraag naar arbeidskrachten, wat suggereert dat de grote onzekerheid rond Trumps economische beleid invloed heeft op personeelsbeslissingen van bedrijven. Trump zelf ziet hierin echter een nieuw argument voor de Federal Reserve om de rente te verlagen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 42.617 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 5986 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 19.480 punten.
Met het vooruitzicht van een mogelijk gesprek tussen Trump en de Chinese president Xi Jinping deze week, zei de Amerikaanse leider op zijn platform Truth Social dat het "extreem moeilijk is om een deal te sluiten" met zijn tegenhanger. De spanningen tussen de VS en China zijn weer opgelaaid nadat Trump Beijing ervan beschuldigde een akkoord te schenden dat leidde tot een vermindering van de wederzijdse tarieven tussen 's werelds grootste economieën.
Ook verdubbelde Trump woensdag de wereldwijde tarieven op staal en aluminium naar 50 procent, waarmee hij de handelsoorlog met zowel vijanden als bondgenoten opvoerde. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič en de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer hebben daarnaast met elkaar gepraat. Šefčovič zei later dat de EU de tariefverhoging "sterk" betreurt en voegde eraan toe dat het "de lopende onderhandelingen niet helpt, vooral omdat we vooruitgang boeken".
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
18 uur geleden