Kleine plussen op Wall Street, Palo Alto Networks bij dalers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag kleine koerswinsten zien in afwachting van de notulen van de recentste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank en de kwartaalcijfers van AI-chipproducent Nvidia op woensdag. Cybersecuritybedrijf Palo Alto Networks stond bij de dalers op Wall Street na de bekendmaking van resultaten.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent hoger op 39.872,99 punten en de brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 5321,41 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq klom 0,2 procent tot 16.832,62 punten, waarmee het slotrecord van een dag eerder verder werd aangescherpt.
In de notulen van de Federal Reserve wordt door beleggers scherp gelet op aanwijzingen over de toekomstige rentestappen. Bij het vorige besluit verklaarde de Fed dat er meer bewijs nodig is dat de inflatie richting het doel van 2 procent beweegt voordat de rente omlaag kan. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de centrale bank dit jaar de rente gaat verlagen.
Nvidia in de plus
Palo Alto Networks sloot 3,7 procent in het rood. Het bedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten hadden verwacht, maar gaf een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Dat wakkerde de zorgen aan dat klanten van Palo Alto Networks voorzichtig blijven met hun uitgaven.
Nvidia tekende een winst van 0,6 procent op. Het concern is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Maandag won Nvidia al 2,5 procent doordat verschillende analisten hun koersdoelen verhoogden in aanloop naar de resultaten.
Zoom
Zoom Video Communications verloor 0,4 procent. De videochatdienst boekte afgelopen kwartaal een omzet die in lijn lag met de verwachtingen. De winst viel wel hoger uit dan voorzien. De winstvoorspelling voor het huidige kwartaal was echter wat lager dan gehoopt.
Lowe's daalde 1,8 procent na bekendmaking van cijfers van de grote keten van bouwmarkten. Ook warenhuisbedrijf Macy's opende de boeken. Dat aandeel won 1 procent.
Dollar- en oliekoersen
De euro was 1,0854 dollar waard, nagenoeg hetzelfde als bij het slot in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 79,06 dollar en Brentolie werd 1 procent goedkoper op 82,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
9 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
10 uur geleden