Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine koersuitslagen op beurzen

Kleine koersuitslagen op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten vrijdag kleine koersuitslagen zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en wachtten op meer details over de voorlopige handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast was de blik gericht op het Britse Lagerhuis, waar wordt gestemd over de nieuwe wetgeving die nodig is voor het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie hoger op 605,85 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 907,46 punten. Londen steeg 0,1 procent. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,4 procent.

Takeaway was opnieuw de grootste daler in de AEX met een min van 1,9 procent. Het maaltijdbestelbedrijf werd een dag eerder al ongeveer een tiende minder waard na een verhoging van het overnamebod op zijn Britse branchegenoot Just East. Takeaway is verwikkeld in een overnamestrijd met techinvesteerder Prosus (plus 0,2 procent) om Just Eat.

Goedkeuringsaanvraag

Galapagos kampte met adviesverlagingen door UBS en KBC Securities en zakte 1,6 procent. Het biotechnologiebedrijf liet tevens weten dat samenwerkingspartner Gilead een goedkeuringsaanvraag voor het medicijn filgotinib heeft ingediend bij de Amerikaanse toezichthouder FDA. Galapagos krijgt daardoor 20 miljoen dollar van Gilead.

Shell daalde 0,6 procent. Het olie- en gasconcern verwacht dat de investeringen dit jaar aan de onderkant van de afgegeven bandbreedte zullen uitkomen. Speciaalchemiebedrijf DSM was koploper in de AEX met een winst van 1,2 procent. Beter Bed steeg 5,7 procent op de lokale markt. Beleggers reageerden positief op de aanpassingen van de financieringsafspraken van de beddenverkoper met zijn banken.

Grondkwestie

In Londen won Renewi 23 procent. De Brits-Nederlandse afvalreus is verlost van de grondkwestie in Nederland. De Nederlandse autoriteiten hebben het verbod op het gebruik van de grond die dochteronderneming ATM thermisch had gereinigd opgeheven.

De euro was 1,1117 dollar waard tegen 1,1125 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 60,92 dollar. De prijs van Brentolie daalde 0,4 procent tot 66,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

44 minuten geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

11 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

12 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

15 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

16 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

17 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

18 uur geleden