Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine koersuitslagen op beurzen

Kleine koersuitslagen op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten vrijdag kleine koersuitslagen zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en wachtten op meer details over de voorlopige handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast was de blik gericht op het Britse Lagerhuis, waar wordt gestemd over de nieuwe wetgeving die nodig is voor het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie hoger op 605,85 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 907,46 punten. Londen steeg 0,1 procent. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,4 procent.

Takeaway was opnieuw de grootste daler in de AEX met een min van 1,9 procent. Het maaltijdbestelbedrijf werd een dag eerder al ongeveer een tiende minder waard na een verhoging van het overnamebod op zijn Britse branchegenoot Just East. Takeaway is verwikkeld in een overnamestrijd met techinvesteerder Prosus (plus 0,2 procent) om Just Eat.

Goedkeuringsaanvraag

Galapagos kampte met adviesverlagingen door UBS en KBC Securities en zakte 1,6 procent. Het biotechnologiebedrijf liet tevens weten dat samenwerkingspartner Gilead een goedkeuringsaanvraag voor het medicijn filgotinib heeft ingediend bij de Amerikaanse toezichthouder FDA. Galapagos krijgt daardoor 20 miljoen dollar van Gilead.

Shell daalde 0,6 procent. Het olie- en gasconcern verwacht dat de investeringen dit jaar aan de onderkant van de afgegeven bandbreedte zullen uitkomen. Speciaalchemiebedrijf DSM was koploper in de AEX met een winst van 1,2 procent. Beter Bed steeg 5,7 procent op de lokale markt. Beleggers reageerden positief op de aanpassingen van de financieringsafspraken van de beddenverkoper met zijn banken.

Grondkwestie

In Londen won Renewi 23 procent. De Brits-Nederlandse afvalreus is verlost van de grondkwestie in Nederland. De Nederlandse autoriteiten hebben het verbod op het gebruik van de grond die dochteronderneming ATM thermisch had gereinigd opgeheven.

De euro was 1,1117 dollar waard tegen 1,1125 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 60,92 dollar. De prijs van Brentolie daalde 0,4 procent tot 66,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Minder campers verkocht, liefhebbers 'voelen hogere kosten'

BUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.

10 minuten geleden
Groot havencontract voor Boskalis en Van Oord in Zweden

PAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad Luleå in het noorden van Zweden.

24 minuten geleden
Zuivelwerkgevers en vakbonden eens over nieuwe cao na stakingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.

1 uur geleden
Grolsch neemt Limburgse bierbrouwer Gulpener over

ENSCHEDE/GULPEN (ANP) - Bierbrouwer Grolsch uit Enschede neemt zijn Limburgse branchegenoot Gulpener over. Grolsch bezat al 15 procent van Gulpener en neemt nu ook de rest van het bedrijf uit Gulpen over. Financiële details werden niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
Von der Leyen wil Armenië steunen met afschaf deel importtarieven

JEREVAN (ANP) - De Europese Commissie stelt voor de importtarieven op de meeste Armeense producten af te schaffen, meldt haar voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een bezoek aan de hoofdstad Jerevan. Het gaat om het afschaffen van tarieven voor ongeveer 80 procent van de Armeense producten.

2 uur geleden
Duitsland akkoord over 10 miljard euro aan belastingverlagingen

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse regeringscoalitie heeft een akkoord bereikt over ingrijpende hervormingen om de kwakkelende economie aan te jagen en de arbeidsmarkt te versterken. Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz donderdag tijdens een persconferentie na langdurige gesprekken tussen zijn centrumrechtse CDU-partij en de centrumlinkse coalitiepartner SPD.

2 uur geleden
Turkish Airlines hervat meer vluchten naar Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - Turkish Airlines gaat meer vluchten hervatten naar bestemmingen in het Midden-Oosten, nadat die eerder werden opgeschort vanwege de Iranoorlog. Volgens de Turkse luchtvaartmaatschappij wordt deze maand de dienstregeling in de regio steeds verder uitgebreid. Turkish Airlines was sinds 9 juni ook al weer gaan vliegen op Dubai.

2 uur geleden