Kleine koersuitslagen op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten vrijdag kleine koersuitslagen zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en wachtten op meer details over de voorlopige handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast was de blik gericht op het Britse Lagerhuis, waar wordt gestemd over de nieuwe wetgeving die nodig is voor het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie hoger op 605,85 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 907,46 punten. Londen steeg 0,1 procent. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,4 procent.
Takeaway was opnieuw de grootste daler in de AEX met een min van 1,9 procent. Het maaltijdbestelbedrijf werd een dag eerder al ongeveer een tiende minder waard na een verhoging van het overnamebod op zijn Britse branchegenoot Just East. Takeaway is verwikkeld in een overnamestrijd met techinvesteerder Prosus (plus 0,2 procent) om Just Eat.
Goedkeuringsaanvraag
Galapagos kampte met adviesverlagingen door UBS en KBC Securities en zakte 1,6 procent. Het biotechnologiebedrijf liet tevens weten dat samenwerkingspartner Gilead een goedkeuringsaanvraag voor het medicijn filgotinib heeft ingediend bij de Amerikaanse toezichthouder FDA. Galapagos krijgt daardoor 20 miljoen dollar van Gilead.
Shell daalde 0,6 procent. Het olie- en gasconcern verwacht dat de investeringen dit jaar aan de onderkant van de afgegeven bandbreedte zullen uitkomen. Speciaalchemiebedrijf DSM was koploper in de AEX met een winst van 1,2 procent. Beter Bed steeg 5,7 procent op de lokale markt. Beleggers reageerden positief op de aanpassingen van de financieringsafspraken van de beddenverkoper met zijn banken.
Grondkwestie
In Londen won Renewi 23 procent. De Brits-Nederlandse afvalreus is verlost van de grondkwestie in Nederland. De Nederlandse autoriteiten hebben het verbod op het gebruik van de grond die dochteronderneming ATM thermisch had gereinigd opgeheven.
De euro was 1,1117 dollar waard tegen 1,1125 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 60,92 dollar. De prijs van Brentolie daalde 0,4 procent tot 66,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
3 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
3 uur geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
5 uur geleden