Kleine koersuitslagen op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten vrijdag kleine koersuitslagen zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en wachtten op meer details over de voorlopige handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast was de blik gericht op het Britse Lagerhuis, waar wordt gestemd over de nieuwe wetgeving die nodig is voor het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie hoger op 605,85 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 907,46 punten. Londen steeg 0,1 procent. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,4 procent.
Takeaway was opnieuw de grootste daler in de AEX met een min van 1,9 procent. Het maaltijdbestelbedrijf werd een dag eerder al ongeveer een tiende minder waard na een verhoging van het overnamebod op zijn Britse branchegenoot Just East. Takeaway is verwikkeld in een overnamestrijd met techinvesteerder Prosus (plus 0,2 procent) om Just Eat.
Goedkeuringsaanvraag
Galapagos kampte met adviesverlagingen door UBS en KBC Securities en zakte 1,6 procent. Het biotechnologiebedrijf liet tevens weten dat samenwerkingspartner Gilead een goedkeuringsaanvraag voor het medicijn filgotinib heeft ingediend bij de Amerikaanse toezichthouder FDA. Galapagos krijgt daardoor 20 miljoen dollar van Gilead.
Shell daalde 0,6 procent. Het olie- en gasconcern verwacht dat de investeringen dit jaar aan de onderkant van de afgegeven bandbreedte zullen uitkomen. Speciaalchemiebedrijf DSM was koploper in de AEX met een winst van 1,2 procent. Beter Bed steeg 5,7 procent op de lokale markt. Beleggers reageerden positief op de aanpassingen van de financieringsafspraken van de beddenverkoper met zijn banken.
Grondkwestie
In Londen won Renewi 23 procent. De Brits-Nederlandse afvalreus is verlost van de grondkwestie in Nederland. De Nederlandse autoriteiten hebben het verbod op het gebruik van de grond die dochteronderneming ATM thermisch had gereinigd opgeheven.
De euro was 1,1117 dollar waard tegen 1,1125 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 60,92 dollar. De prijs van Brentolie daalde 0,4 procent tot 66,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden