Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit met winst, succesvol beursdebuut SK Hynix

Wall Street sluit met winst, succesvol beursdebuut SK Hynix

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koerswinsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de beursgang van het grote Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix in New York. Dat debuut verliep succesvol, want SK Hynix sloot bijna 13 procent hoger op 168 dollar per aandeel.

De introductiekoers van SK Hynix lag op 149 dollar per aandeel. Met de beursgang haalde de onderneming 26,5 miljard dollar op voor verdere investeringen in productiecapaciteit en geavanceerde chipmachines om aan de sterke vraag naar AI-chips te kunnen voldoen. Het is de grootste beursintroductie ooit van een buitenlands bedrijf in de Verenigde Staten. SK Hynix heeft ook een notering in Seoul.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent in het groen op 52.637,01 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 7575,39 punten en de technologiebeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 26.281,60 punten. Op donderdag werden ook al winsten geboekt door de drie hoofdgraadmeters.

Luchtvaart

Andere chipfondsen stonden ook bij de stijgers, zoals AMD, Nvidia en Applied Materials die tot 4 procent duurder werden. Micron Technology deed echter een klein stapje terug van de stevige winst op donderdag, met een min van ruim 1 procent. Het bedrijf kondigde toen aan meer dan 250 miljard dollar te investeren in chipfabrieken in de VS.

Delta Air Lines verloor bijna 2 procent, ondanks beter dan verwachte kwartaalcijfers van de luchtvaartmaatschappij.

Banken

Verder steeg Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp, 6 procent. Bank of America herhaalde zijn koopadvies voor Meta. Ook zou Meta volgens persbureau Reuters werken aan verbetering van de kostenstructuur bij zijn AI-activiteiten.

Snack- en frisdrankproducent PepsiCo noteerde een klein verlies, na de daling een dag eerder door tegenvallende omzetcijfers. Zakenbank Citi verlaagde zijn beleggingsadvies en koersdoel voor PepsiCo.

De olieprijzen stonden lager. Over de hele week zijn de olieprijzen wel gestegen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten, waardoor de zorgen over de Straat van Hormuz weer toenamen. Beleggers keken ook al uit naar volgende week, wanneer het Amerikaanse kwartaalcijferseizoen begint met resultaten van banken als JPMorgan Chase en Goldman Sachs en van streamingdienst Netflix.

Meer uit Financieel

Voorzitter VNO-NCW hoopt op 'langjarige stabiliteit' in Den Haag

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.

1 uur geleden
Groot Chinees olieconcern boekt meer winst door hoge olieprijs

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasproducent van China heeft ook flink geprofiteerd van de wereldwijde stijging van de energieprijzen. PetroChina zag de winst in de eerste helft van dit jaar met 22 procent stijgen, door toenemende inkomsten uit de winning van olie en gas.

3 uur geleden
Centrale bank VAE onderzoekt tak Egyptische bank na sancties VS

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De centrale bank van de Verenigde Arabische Emiraten gaat de grote Egyptische bank Banque Misr onderzoeken. De stap volgt op een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën, dat de VAE-filialen van de Egyptische bank wil afsluiten van transacties in Amerikaanse dollars vanwege banden met Iran.

5 uur geleden
Rusland verlengt opnieuw verbod op export van diesel

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.

1 dag geleden
Sky News: Allianz bekijkt overname Britse autopechhulp AA

LONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.

1 dag geleden
Chinees chipbedrijf CXMT naar rechter over zwarte lijst Pentagon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.

1 dag geleden
Maritieme organisatie: circa 400 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/DPA) - Ongeveer vierhonderd schepen liggen nog vast in de Perzische Golf sinds het begin van de Iranoorlog eind februari. Dat zegt de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez. Ook ongeveer 6000 opvarenden zitten nog vast op schepen in de Perzische Golf vanwege de blokkade van de Straat van Hormuz. Iran claimt de volledige controle over de belangrijke vaarroute.

1 dag geleden