Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine beleggers stutten koers GameStop op Wall Street

Kleine beleggers stutten koers GameStop op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Computerspellenverkoper GameStop schoot maandag omhoog op de aandelenbeurzen van New York. De koerssprong volgde op een nieuw bericht op Reddit van financieel analist Keith Gill. Gill, beter bekend als 'Roaring Kitty" onthulde daarin een positie van 116 miljoen dollar in GameStop te hebben. Gill was in 2021 een belangrijke aanjager van de zogeheten Reddit-rally, waarbij particuliere beleggers op dat berichtennetwerk elkaar aanmoedigden massaal in GameStop en andere kleine bedrijven te stappen om grote beleggingsfondsen die gokten op een koersdaling dwars te zitten.

Het aandeel GameStop werd 43 procent hoger gezet. Midden mei schoot GameStop ook al flink omhoog, nadat Gill voor het eerst sinds 2021 weer van zich had laten horen op socialmediaplatform X. Bioscoopketen AMC Entertainment, die in 2021 ook een hoofdrol speelde in de Reddit-rally, steeg nu ruim 14 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 38.673 punten en de bredere S&P 500-index won 0,4 procent op 5299 punten. De Nasdaq klom 1 procent tot 16.897 punten. De techgraadmeter boekte in mei met bijna 7 procent de grootste maandwinst sinds november 2023.

Nvidia

Nvidia steeg 3,9 procent. De belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) presenteerde opnieuw een nieuwe AI-chip. De introductie volgt drie maanden na de lancering van het vorige model. Door het optimisme rond AI is Nvidia dit jaar al ruim 120 procent in waarde gestegen.

Advanced Micro Devices (AMD) klom 1,5 procent. De concurrent van Nvidia onthulde tijdens een techconferentie in Taipei ook een nieuwe AI-chip. Volgens topvrouw Lisa Su is AI de topprioriteit van het chipbedrijf.

Microsoft koerste een fractie hoger. Het techconcern gaat zo'n 3 miljard euro investeren in het uitbreiden van zijn clouddiensten en AI in Zweden. Het is de grootste investering van Microsoft in Zweden.

Dell

Dell verloor ruim 3 procent. De fabrikant van computers en servers raakte vrijdag nog bijna 18 procent aan beurswaarde kwijt door een tegenvallende winstverwachting voor het huidige kwartaal.

Live Nation Entertainment noteerde een plus van 0,5 procent. Het moederbedrijf van Ticketmaster bevestigde in een melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC dat het een datalek bij de ticketverkoper onderzoekt. Een hackersgroep met de naam ShinyHunters meldde vorige week de persoonlijke gegevens van 560 miljoen klanten van Ticketmaster in handen te hebben.

Meer uit Financieel

KLM waarschuwt na stakingsverbod: cao-probleem niet opgelost

HAARLEM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM noemt het "goed voor onze passagiers en het bedrijf" dat een rechter de 24-uursstaking van grondpersoneel op Schiphol heeft verboden. FNV en CNV wilden medewerkers het werk laten neerleggen om de eis voor koopkrachtbehoud kracht bij te zetten. KLM waarschuwt tegelijkertijd dat het cao-conflict nog niet is opgelost en zegt snel met alle bonden te willen overleggen over de cao.

1 uur geleden
FNV noemt stakingsverbod zuur, maar KLM is niet van acties af

HAARLEM (ANP) - Vakbond FNV noemt het "enorm zuur" dat de rechter een staking van grondpersoneel van KLM op Schiphol verbiedt. "We worden beknot in ons stakingsrecht", zegt bestuurder John van Dorland na afloop van het kort geding. De rechter vond de veiligheidsrisico's rond de staking te groot om hem door te laten gaan. Van Dorland waarschuwt dat KLM hiermee nog altijd niet van acties af is. "We beraden ons nu op vervolgstappen", zegt hij.

1 uur geleden
Krant: Shell voert gesprekken over overname branchegenoot BP

NEW YORK (ANP) - Olie- en gasconcern Shell is begonnen met verkennende gesprekken over een mogelijke overname van concurrent BP. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Daarmee is er opnieuw een toonaangevend medium dat over deze mogelijke megadeal bericht. Vorige maand stelde persbureau Bloomberg al dat Shell een overname van BP zou overwegen.

2 uur geleden
Brussel duikt dieper in overname moederbedrijf Pringles door Mars

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is een uitgebreid concurrentieonderzoek gestart naar de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars. In Brussel leven zorgen dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden.

2 uur geleden
Rechter verbiedt 24-uursstaking KLM-personeel op Schiphol

HAARLEM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag zaterdag niet 24 uur lang staken, oordeelt de rechtbank in Haarlem. Vakbonden FNV en CNV kondigden de actie op Schiphol aan om hun eisen voor koopkrachtbehoud kracht bij te zetten. KLM spande een kort geding aan omdat de luchtvaartmaatschappij de actie te ver vindt gaan. De rechter oordeelt dat de staking te ingrijpend is door alle mogelijke veiligheidsproblemen die op Schiphol kunnen ontstaan.

2 uur geleden
Shell ontkent gesprekken over mogelijke overname rivaal BP

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell ontkent berichtgeving van The Wall Street Journal dat het in onderhandeling zou zijn over de overname van concurrent BP. "Dit is opnieuw speculatie in de markt. Er vinden geen gesprekken plaats", heeft een woordvoerder van Shell gezegd tegen persbureau ANP.

3 uur geleden
Bedrijfsleven reageert positief op uitkomsten NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - In het Nederlandse bedrijfsleven wordt positief gereageerd op de uitkomsten van de NAVO-top. "De internationale veiligheidscontext is fundamenteel veranderd. Daarom is het goed dat NAVO-bondgenoten nu gezamenlijk hebben besloten onze collectieve veiligheid te versterken en defensie-uitgaven te verhogen", stelt ondernemersorganisatie VNO-NCW.

3 uur geleden