Klacht tegen Elon Musk voor uitdelen miljoenenprijs aan kiezers
PHILADELPHIA (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Philadelphia heeft een klacht ingediend tegen de miljardair Elon Musk voor het uitdelen van een miljoen dollar per dag aan kiezers die een petitie ondertekenen. Daarover bericht de Amerikaanse nieuwssite CNBC.
Volgens het OM "organiseert Musk een illegale loterij". Met de aanklacht hoopt het OM de pr-stunt van de X- en Tesla-eigenaar zo snel mogelijk te stoppen.
Musk deelt het geld niet rechtstreeks uit aan kiezers, maar doet het via het zogenoemde America PAC, een politiek actiecomité waar Musk geld aan doneert.
Swing states
Eerder deze maand kondigde Musk aan tot aan de verkiezing elke dag een miljoen dollar uit te reiken aan iemand die een onlinepetitie ondertekent ter ondersteuning van de Amerikaanse grondwet. Om de petitie te kunnen ondertekenen moet die persoon wel geregistreerd staan als kiezer in een van de 'swing states', die doorslaggevend zullen zijn bij de verkiezing van 5 november. Pennsylvania is een van die cruciale staten.
Musk heeft zich de voorbije weken volop ingezet om de campagne van Donald Trump te steunen. Hij verschijnt geregeld op rally's, zoals zondagavond in Madison Square Garden in New York.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
27 minuten geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
1 uur geledenGENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
11 uur geleden