Klaassen wil Ajax én oude fans in Liverpool een plezier doen
LIVERPOOL (ANP) - In het shirt van Ajax keert Davy Klaassen dinsdagavond terug in Liverpool, de stad waar hij een seizoen voor Everton voetbalde. "Ik denk dat ik mijn oude supporters een plezier doe door te winnen", zegt Klaassen lachend. "Bij Everton gunnen ze de stadgenoot niets. De rivaliteit is groot, heel groot."
Klaassen weet hoe het is om op Anfield te voetballen, net als Daley Blind en Dusan Tadic. De sfeer in het stadion was voor de uitbraak van het coronavirus uniek. Al die fans die vlak voor de aftrap uit volle borst 'You'll Never Walk Alone' zingen. Op The Kop, de steile tribune achter een doel, ging het er altijd 90 minuten oorverdovend te keer. "Het zal nu anders zijn zonder fans", beseft Klaassen. "Maar we zullen nog steeds vol aan de bak moeten."
Ajax heeft eigenlijk alleen iets aan een overwinning, als Atalanta zoals verwacht van FC Midtjylland wint. In dat geval volstaat een gelijkspel over anderhalve week tegen Atalanta voor een plek in de achtste finales. Bij een nederlaag of gelijkspel in Engeland moet Ajax de Italianen normaal gesproken in het laatste groepsduel verslaan om verder te bekeren in de Champions League. "Wij spelen altijd voor de winst. Maar we zullen het daar lastiger krijgen dan Atalanta", doelt hij op de zege van de Italianen op Anfield (0-2). "Ik denk niet dat Liverpool nog een keer met jeugdspelers op het middenveld en in de achterhoede gaat spelen."
Hoger niveau
Klaassen merkte de afgelopen maanden dat er veel veranderd is bij Ajax toen hij voor Everton en Werder Bremen speelde. In zijn jaren bij de club uit Amsterdam verloor hij vier duels met Real Madrid met de veelzeggende doelcijfers 0-12. Nu is Ajax onder trainer Erik ten Hag op vreemde bodem al ruim twee seizoenen ongeslagen op het hoogste Europese niveau. Zelfs bij Real Madrid (1-4), Juventus (1-2) en Tottenham Hotspur (0-1) werd gewonnen. Bayern München (1-1) en Chelsea (4-4) ontsnapten met een gelijkspel.
"Aan alles merk je dat het niveau nu veel hoger is", zegt Klaassen. "Voor jeugdspelers is het nu veel lastiger om het eerste elftal te halen. De spelers die nu mogen invallen, maken ons nauwelijks zwakker. Dat is wel genieten. Ik denk niet zo zeer dat de eredivisie zwakker is geworden. Het ligt vooral aan ons dat we veel wedstrijden makkelijk winnen. En het scheelt natuurlijk dat we alle nationale topwedstrijden pas na de winterstop spelen. Maar het lijkt me logisch dat er in de Champions League andere dingen worden gevraagd dan in de eredivisie. We kijken uit naar het duel met Liverpool."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
9 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
13 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
15 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
16 uur geleden