Klaassen wil Ajax én oude fans in Liverpool een plezier doen
LIVERPOOL (ANP) - In het shirt van Ajax keert Davy Klaassen dinsdagavond terug in Liverpool, de stad waar hij een seizoen voor Everton voetbalde. "Ik denk dat ik mijn oude supporters een plezier doe door te winnen", zegt Klaassen lachend. "Bij Everton gunnen ze de stadgenoot niets. De rivaliteit is groot, heel groot."
Klaassen weet hoe het is om op Anfield te voetballen, net als Daley Blind en Dusan Tadic. De sfeer in het stadion was voor de uitbraak van het coronavirus uniek. Al die fans die vlak voor de aftrap uit volle borst 'You'll Never Walk Alone' zingen. Op The Kop, de steile tribune achter een doel, ging het er altijd 90 minuten oorverdovend te keer. "Het zal nu anders zijn zonder fans", beseft Klaassen. "Maar we zullen nog steeds vol aan de bak moeten."
Ajax heeft eigenlijk alleen iets aan een overwinning, als Atalanta zoals verwacht van FC Midtjylland wint. In dat geval volstaat een gelijkspel over anderhalve week tegen Atalanta voor een plek in de achtste finales. Bij een nederlaag of gelijkspel in Engeland moet Ajax de Italianen normaal gesproken in het laatste groepsduel verslaan om verder te bekeren in de Champions League. "Wij spelen altijd voor de winst. Maar we zullen het daar lastiger krijgen dan Atalanta", doelt hij op de zege van de Italianen op Anfield (0-2). "Ik denk niet dat Liverpool nog een keer met jeugdspelers op het middenveld en in de achterhoede gaat spelen."
Hoger niveau
Klaassen merkte de afgelopen maanden dat er veel veranderd is bij Ajax toen hij voor Everton en Werder Bremen speelde. In zijn jaren bij de club uit Amsterdam verloor hij vier duels met Real Madrid met de veelzeggende doelcijfers 0-12. Nu is Ajax onder trainer Erik ten Hag op vreemde bodem al ruim twee seizoenen ongeslagen op het hoogste Europese niveau. Zelfs bij Real Madrid (1-4), Juventus (1-2) en Tottenham Hotspur (0-1) werd gewonnen. Bayern München (1-1) en Chelsea (4-4) ontsnapten met een gelijkspel.
"Aan alles merk je dat het niveau nu veel hoger is", zegt Klaassen. "Voor jeugdspelers is het nu veel lastiger om het eerste elftal te halen. De spelers die nu mogen invallen, maken ons nauwelijks zwakker. Dat is wel genieten. Ik denk niet zo zeer dat de eredivisie zwakker is geworden. Het ligt vooral aan ons dat we veel wedstrijden makkelijk winnen. En het scheelt natuurlijk dat we alle nationale topwedstrijden pas na de winterstop spelen. Maar het lijkt me logisch dat er in de Champions League andere dingen worden gevraagd dan in de eredivisie. We kijken uit naar het duel met Liverpool."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
9 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
13 uur geleden