Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen wil Ajax én oude fans in Liverpool een plezier doen

Klaassen wil Ajax én oude fans in Liverpool een plezier doen

LIVERPOOL (ANP) - In het shirt van Ajax keert Davy Klaassen dinsdagavond terug in Liverpool, de stad waar hij een seizoen voor Everton voetbalde. "Ik denk dat ik mijn oude supporters een plezier doe door te winnen", zegt Klaassen lachend. "Bij Everton gunnen ze de stadgenoot niets. De rivaliteit is groot, heel groot."

Klaassen weet hoe het is om op Anfield te voetballen, net als Daley Blind en Dusan Tadic. De sfeer in het stadion was voor de uitbraak van het coronavirus uniek. Al die fans die vlak voor de aftrap uit volle borst 'You'll Never Walk Alone' zingen. Op The Kop, de steile tribune achter een doel, ging het er altijd 90 minuten oorverdovend te keer. "Het zal nu anders zijn zonder fans", beseft Klaassen. "Maar we zullen nog steeds vol aan de bak moeten."

Ajax heeft eigenlijk alleen iets aan een overwinning, als Atalanta zoals verwacht van FC Midtjylland wint. In dat geval volstaat een gelijkspel over anderhalve week tegen Atalanta voor een plek in de achtste finales. Bij een nederlaag of gelijkspel in Engeland moet Ajax de Italianen normaal gesproken in het laatste groepsduel verslaan om verder te bekeren in de Champions League. "Wij spelen altijd voor de winst. Maar we zullen het daar lastiger krijgen dan Atalanta", doelt hij op de zege van de Italianen op Anfield (0-2). "Ik denk niet dat Liverpool nog een keer met jeugdspelers op het middenveld en in de achterhoede gaat spelen."

Hoger niveau

Klaassen merkte de afgelopen maanden dat er veel veranderd is bij Ajax toen hij voor Everton en Werder Bremen speelde. In zijn jaren bij de club uit Amsterdam verloor hij vier duels met Real Madrid met de veelzeggende doelcijfers 0-12. Nu is Ajax onder trainer Erik ten Hag op vreemde bodem al ruim twee seizoenen ongeslagen op het hoogste Europese niveau. Zelfs bij Real Madrid (1-4), Juventus (1-2) en Tottenham Hotspur (0-1) werd gewonnen. Bayern München (1-1) en Chelsea (4-4) ontsnapten met een gelijkspel.

"Aan alles merk je dat het niveau nu veel hoger is", zegt Klaassen. "Voor jeugdspelers is het nu veel lastiger om het eerste elftal te halen. De spelers die nu mogen invallen, maken ons nauwelijks zwakker. Dat is wel genieten. Ik denk niet zo zeer dat de eredivisie zwakker is geworden. Het ligt vooral aan ons dat we veel wedstrijden makkelijk winnen. En het scheelt natuurlijk dat we alle nationale topwedstrijden pas na de winterstop spelen. Maar het lijkt me logisch dat er in de Champions League andere dingen worden gevraagd dan in de eredivisie. We kijken uit naar het duel met Liverpool."

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

10 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

11 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

12 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

13 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

13 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

15 uur geleden