
Klaassen scoort en beleeft momentje voor het leven in Dortmund
DORTMUND (ANP) - Met een treffer in blessuretijd brak Davy Klaassen het laatste beetje verzet van Borussia Dortmund (1-3). De middenvelder sprintte naar de hoek waar ruim 5000 supporters van Ajax zich hadden verzameld. "Ik was geloof ik in een roes", zei hij even later in de perskamer. "Het hele team liep achter me aan, ook de wisselspelers kwamen er bij. En dan al die gelukkige fans die ons weer zo hebben gesteund. Dat vergeet je niet meer. Dit was wel een momentje voor het leven."
Klaassen was wel toe aan zo'n momentje. De 28-jarige middenvelder leek onomstreden bij Ajax, totdat hij begin september bij het Nederlands elftal geblesseerd raakte. Steven Berghuis deed het zo goed tijdens zijn afwezigheid dat hij mocht blijven staan van trainer Erik ten Hag. Daar zat Klaassen dan op de bank.
"Natuurlijk was ik boos en teleurgesteld", bekende de 29-voudig international. "Maar de trainer beslist. Hij heeft daar met me over gesproken, maar dat blijft wel een beetje tussen ons. Daar ga ik niet uitgebreid over praten. Maar hij vond inderdaad dat Berghuis het goed had gedaan. Maar daar kan ik niets mee. Ik wil ook altijd spelen. Het is aan mij om dat af te dwingen. Ik moest het laten zien als ik weer de kans zou krijgen."
Groepswinst
Klaassen vult de positie van aanvallende middenvelder anders in dan Berghuis, die de bal het werk laat doen. Klaassen rent zich vaak in scoringspositie, met een groot gevoel voor timing. "Mister 1-0', noemen ze hem bij Ajax, omdat hij opvallend vaak de openingstreffer maakt. Maar ook als invaller vindt hij het net. Ruim anderhalve week geleden nog tegen PSV, nu weer tegen Dortmund.
Klaassen mocht na rust invallen tegen de nummer 2 van de Bundesliga. Niet voor Berghuis maar voor Álvarez. Ten Hag wisselde aanvallend omdat Ajax achter stond (0-1) en de thuisploeg nog maar met tien spelers op het veld stond. Mats Hummels kreeg al na 29 minuten een rode kaart voor een tackle op Antony. "Ik denk dat we het in de tweede helft goed hebben gedaan. Helemaal toen we Antony aan de bal kregen", zei de middenvelder uit Hilversum over de Braziliaan die alle drie de treffers van Ajax voorbereidde.
Ajax staat al na vier groepswedstrijden in de achtste finale, net als Bayern München, Liverpool en Juventus. De groepswinst kan de club ook nauwelijks meer ontgaan. Als Ajax de resterende twee duels verliest, dan kan Sporting Portugal nog in punten gelijk met Ajax komen. In dat geval geeft het onderling resultaat de doorslag en Ajax heeft in Lissabon al met 1-5 gewonnen. "Bij Ajax is zoveel veranderd de laatste jaren", zei Klaassen, die vorig seizoen terugkeerde. "Het is fantastisch wat er nu allemaal mogelijk is. Echt genieten."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.
58 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.
11 uur geledenBASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.
14 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.
20 uur geledenTHUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.
22 uur geleden