Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen kan eindelijk even helemaal los met fans van Ajax

Klaassen kan eindelijk even helemaal los met fans van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Met een schorre stem wandelde Davy Klaassen na de zege van Ajax op AZ (2-0) de perskamer van de Johan Cruijff ArenA in. "Wat een ontlading", zei hij over een spontaan feestje met de supporters van de aanstaande kampioen die zich na het laatste fluitsignaal onder het parkeerdek van het stadion hadden verzameld.

Klaassen en zijn ploeggenoten dansten en zongen met uitzinnige fans. "Ik heb alleen mijn shirt naar beneden gegooid, maar er waren spelers die verder gingen", doelde hij op Dusan Tadic die al snel in zijn onderbroek stond. "We hebben onze supporters gemist", zei Klaassen. "Ook na een goede wedstrijd was er steeds niets te vieren. Nu konden we eindelijk even los. Ik hoop dat ze er volgende week ook weer zijn. We gaan toch versoepelen?"

Klaassen was met twee doelpunten de grote man bij Ajax, dat zich officieus kampioen mag noemen. De club uit de hoofdstad heeft vier speelronden voor het einde twaalf punten meer dan PSV, dat ook nog eens een slechter doelsaldo van 33 treffers heeft. Ajax is ook officieel kampioen als het komende zondag minimaal gelijk speelt tegen FC Emmen.

"Ik stop met voetballen als dit nog fout gaat", zei Klaassen. "Dat klinkt heel stoer, maar lijkt me geen heel gewaagde stelling. Of we het vanavond nog gaan vieren? Ik zou niet weten waar. En als ik het zou weten, dan zou ik dat hier niet zeggen."

Nooit spijt

"Hier ben ik voor teruggekomen", zei Klaassen over de aanstaande landstitel. "Ik heb nooit spijt gehad van mijn periode bij Everton en Werder Bremen. Maar het is leuk om voor prijzen te spelen. Ik denk dat we hebben laten zien dat we de beste van Nederland zijn. Vorig week hebben we ook de beker al gewonnen."

"We zijn ook de meest fitte ploeg van Nederland", zei de 28-jarige middenvelder. "Geen club speelt zoveel wedstrijden als wij. AZ had voor dit duel twee weken rust, maar in de tweede helft kregen ze het lastiger en lastiger. Natuurlijk is het voor mij dan mooi dat ik de 1-0 en 2-0 maak. Maar dat was ook weer niet zo moeilijk. Ik stond in beide gevallen slechts op 5 meter van de doellijn, geloof ik."

Meer uit Voetbal

Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

4 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

4 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

5 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

6 uur geleden
PSV en Ajax verdienen tientallen miljoenen in Champions League

EINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.

6 uur geleden
Benfica door in CL na spectaculaire zege (4-2) tegen Real Madrid

LISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.

6 uur geleden
Vijf Engelse clubs naar achtste finales Champions League

LONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.

6 uur geleden