Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen kan eindelijk even helemaal los met fans van Ajax

Klaassen kan eindelijk even helemaal los met fans van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Met een schorre stem wandelde Davy Klaassen na de zege van Ajax op AZ (2-0) de perskamer van de Johan Cruijff ArenA in. "Wat een ontlading", zei hij over een spontaan feestje met de supporters van de aanstaande kampioen die zich na het laatste fluitsignaal onder het parkeerdek van het stadion hadden verzameld.

Klaassen en zijn ploeggenoten dansten en zongen met uitzinnige fans. "Ik heb alleen mijn shirt naar beneden gegooid, maar er waren spelers die verder gingen", doelde hij op Dusan Tadic die al snel in zijn onderbroek stond. "We hebben onze supporters gemist", zei Klaassen. "Ook na een goede wedstrijd was er steeds niets te vieren. Nu konden we eindelijk even los. Ik hoop dat ze er volgende week ook weer zijn. We gaan toch versoepelen?"

Klaassen was met twee doelpunten de grote man bij Ajax, dat zich officieus kampioen mag noemen. De club uit de hoofdstad heeft vier speelronden voor het einde twaalf punten meer dan PSV, dat ook nog eens een slechter doelsaldo van 33 treffers heeft. Ajax is ook officieel kampioen als het komende zondag minimaal gelijk speelt tegen FC Emmen.

"Ik stop met voetballen als dit nog fout gaat", zei Klaassen. "Dat klinkt heel stoer, maar lijkt me geen heel gewaagde stelling. Of we het vanavond nog gaan vieren? Ik zou niet weten waar. En als ik het zou weten, dan zou ik dat hier niet zeggen."

Nooit spijt

"Hier ben ik voor teruggekomen", zei Klaassen over de aanstaande landstitel. "Ik heb nooit spijt gehad van mijn periode bij Everton en Werder Bremen. Maar het is leuk om voor prijzen te spelen. Ik denk dat we hebben laten zien dat we de beste van Nederland zijn. Vorig week hebben we ook de beker al gewonnen."

"We zijn ook de meest fitte ploeg van Nederland", zei de 28-jarige middenvelder. "Geen club speelt zoveel wedstrijden als wij. AZ had voor dit duel twee weken rust, maar in de tweede helft kregen ze het lastiger en lastiger. Natuurlijk is het voor mij dan mooi dat ik de 1-0 en 2-0 maak. Maar dat was ook weer niet zo moeilijk. Ik stond in beide gevallen slechts op 5 meter van de doellijn, geloof ik."

Meer uit Voetbal

Gouden Bal in oktober voor het eerst uitgereikt in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.

1 uur geleden
Neymar mist vermoedelijk eerste duel Brazilië op WK tegen Marokko

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.

1 uur geleden
Advocaat: Rutten is zelf opgestapt, snap het probleem niet

NOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.

2 uur geleden
Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

6 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

7 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

8 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

8 uur geleden