Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen kan eindelijk even helemaal los met fans van Ajax

Klaassen kan eindelijk even helemaal los met fans van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Met een schorre stem wandelde Davy Klaassen na de zege van Ajax op AZ (2-0) de perskamer van de Johan Cruijff ArenA in. "Wat een ontlading", zei hij over een spontaan feestje met de supporters van de aanstaande kampioen die zich na het laatste fluitsignaal onder het parkeerdek van het stadion hadden verzameld.

Klaassen en zijn ploeggenoten dansten en zongen met uitzinnige fans. "Ik heb alleen mijn shirt naar beneden gegooid, maar er waren spelers die verder gingen", doelde hij op Dusan Tadic die al snel in zijn onderbroek stond. "We hebben onze supporters gemist", zei Klaassen. "Ook na een goede wedstrijd was er steeds niets te vieren. Nu konden we eindelijk even los. Ik hoop dat ze er volgende week ook weer zijn. We gaan toch versoepelen?"

Klaassen was met twee doelpunten de grote man bij Ajax, dat zich officieus kampioen mag noemen. De club uit de hoofdstad heeft vier speelronden voor het einde twaalf punten meer dan PSV, dat ook nog eens een slechter doelsaldo van 33 treffers heeft. Ajax is ook officieel kampioen als het komende zondag minimaal gelijk speelt tegen FC Emmen.

"Ik stop met voetballen als dit nog fout gaat", zei Klaassen. "Dat klinkt heel stoer, maar lijkt me geen heel gewaagde stelling. Of we het vanavond nog gaan vieren? Ik zou niet weten waar. En als ik het zou weten, dan zou ik dat hier niet zeggen."

Nooit spijt

"Hier ben ik voor teruggekomen", zei Klaassen over de aanstaande landstitel. "Ik heb nooit spijt gehad van mijn periode bij Everton en Werder Bremen. Maar het is leuk om voor prijzen te spelen. Ik denk dat we hebben laten zien dat we de beste van Nederland zijn. Vorig week hebben we ook de beker al gewonnen."

"We zijn ook de meest fitte ploeg van Nederland", zei de 28-jarige middenvelder. "Geen club speelt zoveel wedstrijden als wij. AZ had voor dit duel twee weken rust, maar in de tweede helft kregen ze het lastiger en lastiger. Natuurlijk is het voor mij dan mooi dat ik de 1-0 en 2-0 maak. Maar dat was ook weer niet zo moeilijk. Ik stond in beide gevallen slechts op 5 meter van de doellijn, geloof ik."

Meer uit Voetbal

AZ in tussenronde Conference League tegen FC Noah of FC Drita

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armeniƫ of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.

8 minuten geleden
AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

10 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

10 uur geleden
Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabiƫ versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

10 uur geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

10 uur geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

12 uur geleden
'Herdenkingsmoment' bij Fortuna voor eerste wedstrijd nieuwe jaar

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.

12 uur geleden