Klaassen helpt Ajax met twee treffers tegen AZ aan 35e landstitel
AMSTERDAM (ANP) - Officieel moet Ajax nog minimaal een weekje wachten, maar de club uit Amsterdam kan de landstitel niet meer ontgaan. De koploper won een aantrekkelijk duel met AZ (2-0) en kan alleen nog in theorie achterhaald worden door PSV.
Ajax heeft een voorsprong van 12 punten op de nummer 2 uit Eindhoven, met nog vier competitieduels te spelen. Op basis van een beter doelsaldo van maar liefst 33 treffers mogen de Amsterdammers zich officieus kampioen noemen. De 35e landstitel is een feit als Ajax komende zondag minimaal gelijk speelt tegen FC Emmen.
AZ raakte door de nederlaag achterop in de strijd om de tweede plaats van de Eredivisie, die recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League. PSV heeft nu 3 punten meer en een beter doelsaldo dan de formatie uit Alkmaar.
Grote man
Davy Klaassen was de grote man in de ArenA, waar het aanwezige publiek alvast een voorschot nam op de titel. Hij tekende in de 66e minuut voor de openingstreffer, na een slim overstapje van Sébastien Haller en bepaalde in de laatste minuut van de reguliere speeltijd de eindstand op 2-0.
Op basis van de kansen die beide ploegen kregen, was het een klein wonder dat er maar twee doelpunten vielen. De zege van Ajax was wel verdiend. Vooral na rust was niet te zien dat de winnaar van de KNVB-beker de afgelopen twee weken diep is gegaan tegen AS Roma, Vitesse en FC Utrecht, terwijl AZ met 15 dagen rust aan het duel mocht beginnen.
Furieus
Ajax startte furieus, aangemoedigd door 7500 fans op de tribune. Eindelijk waren ze weer welkom in de Johan Cruijff ArenA. Dat was te horen ook. Sébastien Haller was dicht bij de openingstreffer, maar kopte op het lichaam van keeper Marco Bizot. Nicolás Tagliafico punterde de bal net over het doel. AZ had het lastig in de openingsfase, maar verscheen na een kwartier steeds vaker voor het doel van de thuisploeg. Teun Koopmeiners schoot vanaf afstand rakelings naast en keeper Maarten Stekelenburg voorkwam dat Calvin Stengs en Albert Gudmundsson scoorden.
In de tweede helft werd Ajax sterker en sterker, met de openingstreffer van Klaassen als logisch gevolg. De middenvelder maakte alweer voor de negende keer dit seizoen de 1-0. Hij tekende in de slotminuut ook voor de 2-0, tot grote blijdschap van de fans op de tribune. "We zijn kampioen", zongen ze.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
1 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
8 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
10 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
10 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
13 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
13 uur geleden