Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen helpt Ajax met twee treffers tegen AZ aan 35e landstitel

Klaassen helpt Ajax met twee treffers tegen AZ aan 35e landstitel

AMSTERDAM (ANP) - Officieel moet Ajax nog minimaal een weekje wachten, maar de club uit Amsterdam kan de landstitel niet meer ontgaan. De koploper won een aantrekkelijk duel met AZ (2-0) en kan alleen nog in theorie achterhaald worden door PSV.

Ajax heeft een voorsprong van 12 punten op de nummer 2 uit Eindhoven, met nog vier competitieduels te spelen. Op basis van een beter doelsaldo van maar liefst 33 treffers mogen de Amsterdammers zich officieus kampioen noemen. De 35e landstitel is een feit als Ajax komende zondag minimaal gelijk speelt tegen FC Emmen.

AZ raakte door de nederlaag achterop in de strijd om de tweede plaats van de Eredivisie, die recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League. PSV heeft nu 3 punten meer en een beter doelsaldo dan de formatie uit Alkmaar.

Grote man

Davy Klaassen was de grote man in de ArenA, waar het aanwezige publiek alvast een voorschot nam op de titel. Hij tekende in de 66e minuut voor de openingstreffer, na een slim overstapje van Sébastien Haller en bepaalde in de laatste minuut van de reguliere speeltijd de eindstand op 2-0.

Op basis van de kansen die beide ploegen kregen, was het een klein wonder dat er maar twee doelpunten vielen. De zege van Ajax was wel verdiend. Vooral na rust was niet te zien dat de winnaar van de KNVB-beker de afgelopen twee weken diep is gegaan tegen AS Roma, Vitesse en FC Utrecht, terwijl AZ met 15 dagen rust aan het duel mocht beginnen.

Furieus

Ajax startte furieus, aangemoedigd door 7500 fans op de tribune. Eindelijk waren ze weer welkom in de Johan Cruijff ArenA. Dat was te horen ook. Sébastien Haller was dicht bij de openingstreffer, maar kopte op het lichaam van keeper Marco Bizot. Nicolás Tagliafico punterde de bal net over het doel. AZ had het lastig in de openingsfase, maar verscheen na een kwartier steeds vaker voor het doel van de thuisploeg. Teun Koopmeiners schoot vanaf afstand rakelings naast en keeper Maarten Stekelenburg voorkwam dat Calvin Stengs en Albert Gudmundsson scoorden.

In de tweede helft werd Ajax sterker en sterker, met de openingstreffer van Klaassen als logisch gevolg. De middenvelder maakte alweer voor de negende keer dit seizoen de 1-0. Hij tekende in de slotminuut ook voor de 2-0, tot grote blijdschap van de fans op de tribune. "We zijn kampioen", zongen ze.

Meer uit Voetbal

Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

1 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

5 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

6 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

9 uur geleden
Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

10 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

11 uur geleden
Herstelde Rosa kan met Ajax tegen Benfica spelen

AMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."

12 uur geleden