Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen helpt Ajax met twee treffers tegen AZ aan 35e landstitel

Klaassen helpt Ajax met twee treffers tegen AZ aan 35e landstitel

AMSTERDAM (ANP) - Officieel moet Ajax nog minimaal een weekje wachten, maar de club uit Amsterdam kan de landstitel niet meer ontgaan. De koploper won een aantrekkelijk duel met AZ (2-0) en kan alleen nog in theorie achterhaald worden door PSV.

Ajax heeft een voorsprong van 12 punten op de nummer 2 uit Eindhoven, met nog vier competitieduels te spelen. Op basis van een beter doelsaldo van maar liefst 33 treffers mogen de Amsterdammers zich officieus kampioen noemen. De 35e landstitel is een feit als Ajax komende zondag minimaal gelijk speelt tegen FC Emmen.

AZ raakte door de nederlaag achterop in de strijd om de tweede plaats van de Eredivisie, die recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League. PSV heeft nu 3 punten meer en een beter doelsaldo dan de formatie uit Alkmaar.

Grote man

Davy Klaassen was de grote man in de ArenA, waar het aanwezige publiek alvast een voorschot nam op de titel. Hij tekende in de 66e minuut voor de openingstreffer, na een slim overstapje van Sébastien Haller en bepaalde in de laatste minuut van de reguliere speeltijd de eindstand op 2-0.

Op basis van de kansen die beide ploegen kregen, was het een klein wonder dat er maar twee doelpunten vielen. De zege van Ajax was wel verdiend. Vooral na rust was niet te zien dat de winnaar van de KNVB-beker de afgelopen twee weken diep is gegaan tegen AS Roma, Vitesse en FC Utrecht, terwijl AZ met 15 dagen rust aan het duel mocht beginnen.

Furieus

Ajax startte furieus, aangemoedigd door 7500 fans op de tribune. Eindelijk waren ze weer welkom in de Johan Cruijff ArenA. Dat was te horen ook. Sébastien Haller was dicht bij de openingstreffer, maar kopte op het lichaam van keeper Marco Bizot. Nicolás Tagliafico punterde de bal net over het doel. AZ had het lastig in de openingsfase, maar verscheen na een kwartier steeds vaker voor het doel van de thuisploeg. Teun Koopmeiners schoot vanaf afstand rakelings naast en keeper Maarten Stekelenburg voorkwam dat Calvin Stengs en Albert Gudmundsson scoorden.

In de tweede helft werd Ajax sterker en sterker, met de openingstreffer van Klaassen als logisch gevolg. De middenvelder maakte alweer voor de negende keer dit seizoen de 1-0. Hij tekende in de slotminuut ook voor de 2-0, tot grote blijdschap van de fans op de tribune. "We zijn kampioen", zongen ze.

Meer uit Voetbal

PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

9 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

9 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

10 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

10 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

10 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

12 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

12 uur geleden