Kiwa en Alliander openen eerste waterstof-demohuis in Nederland
APELDOORN (ANP) - Energiebedrijf Alliander en certificatie-instelling Kiwa openen donderdag in Apeldoorn het eerste demonstratiehuis op waterstof in Nederland, het zogenaamde Hydrogen Experience Centre. Ze willen daarmee laten zien hoe de aardgasvoorziening in woonwijken geschikt kan worden gemaakt voor waterstof.
Volgens de beide instellingen kan waterstof fungeren als de aanjager van de energietransitie. Het gebruik van waterstof draagt bij aan het terugdringen van de CO2-uitstoot. "Als we in de komende jaren op grotere schaal waterstof produceren, treden schaalvoordelen op en wordt het gebruik steeds goedkoper", legt de directeur van Kiwa, Paul Hesselink, uit. "Bovendien kan waterstof een belangrijke rol spelen bij de opslag van duurzaam opgewekte elektriciteit. Tijdelijke pieken van wind- en zonne-energie kunnen op een kosteneffectieve manier worden opgeslagen in de vorm van waterstof." De opslag van energie in de vorm van waterstof is volgens Hesselink duizend keer goedkoper dan in de vorm van batterijen.
Het Hydrogen Experience Centre is naast een demonstratie- vooral een opleidingslocatie. De organisaties willen monteurs en installateurs opleiden en vertrouwd maken met het overzetten van een infrastructuur op aardgas naar waterstof. Het huis fungeert daarom met name als kenniscentrum waar de laatste inzichten in de energietransitie en waterstoftoepassingen worden gedeeld.
Veelbelovende optie
"Het reguliere gasnet gebruiken voor waterstof is een veelbelovende optie voor de toekomst", zegt Daan Schut van Alliander. "De volgende stap is dat we laten zien hoe dit er in de praktijk uitziet. Met deze demowoning bieden we woningeigenaren, leveranciers en beleidsmakers de mogelijkheid om dit zelf te ervaren," aldus Schut.
Kiwa is opleider op het gebied van waterstof in de energietransitie en ziet een groeiende behoefte aan vakmensen die de energietransitie in de praktijk gaan brengen. De demowoning biedt technici de juiste opleidingsfaciliteiten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
13 uur geleden