Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiwa en Alliander openen eerste waterstof-demohuis in Nederland

Kiwa en Alliander openen eerste waterstof-demohuis in Nederland

APELDOORN (ANP) - Energiebedrijf Alliander en certificatie-instelling Kiwa openen donderdag in Apeldoorn het eerste demonstratiehuis op waterstof in Nederland, het zogenaamde Hydrogen Experience Centre. Ze willen daarmee laten zien hoe de aardgasvoorziening in woonwijken geschikt kan worden gemaakt voor waterstof.

Volgens de beide instellingen kan waterstof fungeren als de aanjager van de energietransitie. Het gebruik van waterstof draagt bij aan het terugdringen van de CO2-uitstoot. "Als we in de komende jaren op grotere schaal waterstof produceren, treden schaalvoordelen op en wordt het gebruik steeds goedkoper", legt de directeur van Kiwa, Paul Hesselink, uit. "Bovendien kan waterstof een belangrijke rol spelen bij de opslag van duurzaam opgewekte elektriciteit. Tijdelijke pieken van wind- en zonne-energie kunnen op een kosteneffectieve manier worden opgeslagen in de vorm van waterstof." De opslag van energie in de vorm van waterstof is volgens Hesselink duizend keer goedkoper dan in de vorm van batterijen.

Het Hydrogen Experience Centre is naast een demonstratie- vooral een opleidingslocatie. De organisaties willen monteurs en installateurs opleiden en vertrouwd maken met het overzetten van een infrastructuur op aardgas naar waterstof. Het huis fungeert daarom met name als kenniscentrum waar de laatste inzichten in de energietransitie en waterstoftoepassingen worden gedeeld.

Veelbelovende optie

"Het reguliere gasnet gebruiken voor waterstof is een veelbelovende optie voor de toekomst", zegt Daan Schut van Alliander. "De volgende stap is dat we laten zien hoe dit er in de praktijk uitziet. Met deze demowoning bieden we woningeigenaren, leveranciers en beleidsmakers de mogelijkheid om dit zelf te ervaren," aldus Schut.

Kiwa is opleider op het gebied van waterstof in de energietransitie en ziet een groeiende behoefte aan vakmensen die de energietransitie in de praktijk gaan brengen. De demowoning biedt technici de juiste opleidingsfaciliteiten.

Meer uit Financieel

Monitor: opslag stroom aantrekkelijker door prijsschommelingen

DEN HAAG (ANP) - Stroom opslaan in batterijen wordt aantrekkelijker door de forse dagelijkse schommelingen op de stroommarkt. Tot die conclusie komt Energieopwek.nl, dat de energiemarkt op de voet volgt. De stroomproductie uit hernieuwbare bronnen lag in het eerste kwartaal ruim 11 procent hoger dan vorig jaar in dezelfde periode, becijfert het platform verder.

5 minuten geleden
OpenAI is na mega-investering 852 miljard dollar waard

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft bij een nieuwe investeringsronde 122 miljard dollar opgehaald. Het bedrijf achter ChatGPT is daarmee 852 miljard dollar waard, aldus OpenAI. Voor het eerst haalde het AI-bedrijf geld bij individuele beleggers op.

55 minuten geleden
Novo Nordisk wil marktaandeel terugwinnen met afslankabonnement

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Wegovy-afslankpillen en -injecties van Novo Nordisk zijn voortaan ook via een abonnement met korting beschikbaar. Het Deense farmacieconcern hoopt op deze manier marktaandeel terug te winnen van concurrent Eli Lilly. Op de beurs in Kopenhagen daalden de aandelen van Novo Nordisk dit jaar ook al met ongeveer 30 procent, omdat beleggers zich zorgen maken over de concurrentiepositie van het bedrijf.

1 uur geleden
Autoverkopen licht gestegen na twee maanden van daling

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na twee maanden van daling weer licht gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging zijn er in maart ruim 1 procent meer nieuwe wagens op kenteken gezet dan een jaar eerder. In januari en februari holde de verkoop nog flink achteruit.

1 uur geleden
Prijzen olie en gas omlaag na opmerkingen Trump over Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De prijzen voor olie en gas zijn woensdag aanzienlijk gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog tegen Iran. Zijn uitlatingen voeden de hoop dat er spoedig een einde komt aan de oorlog, die voor grote verstoringen in de toevoer van brandstoffen heeft gezorgd.

2 uur geleden
Damrak flink hoger na uitlatingen Trump over spoedig einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten werd verder aangewakkerd door opmerkingen van Donald Trump. De Amerikaanse president verwacht "de klus te zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dinsdag al dat Trump de oorlog in Iran mogelijk snel wil beƫindigen, ook zonder heropening van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Winkeliers verkopen meer, vooral onlineshops groeien

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.

2 uur geleden