Kitesurfer in de problemen voor kust van Baarland
BAARLAND - Twee reddingsboten van de KNRM zijn zaterdagmiddag opgeroepen nadat op de Westerschelde ter hoogte van de Zeedijk bij Baarland een watersporter zijn kite was kwijtgeraakt.
Over de kitesurfer werd rond 14.15 uur alarm geslagen. Dit resulteerde in de inzet van de reddingsboot Zeemanshoop uit Breskens. Een andere kiter schoot in de tussentijd te hulp waardoor het er volgens de KNRM op leek dat beide personen in nood waren. Daarom werd tien minuten later ook de reddingsboot Jan van Engelenburg van het station Hansweert opgeroepen. De bemanning van de Zeemanshoop was als eerste ter plaatse. De beide watersporters waren in de tussentijd al naar de wal gezwommen. Na een check door de redders van de KNRM bleek dat beide personen verder in orde waren. Nadat het kitezeil was opgevist, was de actie ten einde.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
2 weken geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
2 weken geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
3 weken geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
3 weken geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
3 weken geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
3 weken geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
3 weken geleden