Kinepolis sluit 2021 wederom af met miljoenenverlies
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bioscoopuitbater Kinepolis, met twintig bioscopen in Nederland, heeft 2021 afgesloten met 25,5 miljoen euro verlies. Ook afgelopen jaar had het van huis uit Belgische bioscoopbedrijf veel last van lockdowns en andere coronabeperkende maatregelen, waardoor veel bioscopen gesloten waren. Dat gold met name voor de eerste helft van vorig jaar, maar ook nu zit het aantal bezoekers nog niet op het niveau van voor de pandemie. Vanwege de aantrekkende economie zegt Kinepolis wel vertrouwen in de toekomst te hebben.
De bioscoopuitbater ontving vorig jaar 17,2 miljoen bezoekers. Dat was 42,6 procent meer dan in 2020, het jaar dat de pandemie om zich heen greep. Het totale aantal bezoekers in Nederland lag vorig jaar net onder de 2 miljoen, iets minder dan het jaar ervoor. De keten opende in juni in Leidschendam een nieuwe bioscoop, in winkelcentrum Westfield Mall of the Netherlands.
In de tweede helft van afgelopen jaar trokken na heropeningen blockbusters zoals sciencefictionfilm Dune, de Nederlandse productie De Slag om de Schelde en de nieuwe James Bond-film No Time To Die weer bezoekers naar de zalen. De maand december was in Nederland en België vanwege superheldenfilm Spider Man: No Way Home de beste maand. Maar het totale aantal bezoekers was nog altijd ruim een derde minder dan in dezelfde periode in 2019.
Omzet
De omzet steeg met ruim de helft ten opzichte van 2020 tot 266,4 miljoen euro. Bezoekers gaven toen ze weer naar de film konden gemiddeld meer uit aan tickets, drankjes en snacks. Kinepolis leed het afgelopen jaar veel minder verlies dan in 2020. Toen stond onderaan de streep nog een verlies van 69,1 miljoen euro. Het bedrijf keert ook dit jaar geen dividend uit.
In totaal heeft Kinepolis Group, dat in 1997 uit een fusie voortkwam, wereldwijd 108 bioscopen, waarvan ongeveer de helft in Europa en de andere helft in Canada en de Verenigde Staten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden