Kinepolis sluit 2021 wederom af met miljoenenverlies
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bioscoopuitbater Kinepolis, met twintig bioscopen in Nederland, heeft 2021 afgesloten met 25,5 miljoen euro verlies. Ook afgelopen jaar had het van huis uit Belgische bioscoopbedrijf veel last van lockdowns en andere coronabeperkende maatregelen, waardoor veel bioscopen gesloten waren. Dat gold met name voor de eerste helft van vorig jaar, maar ook nu zit het aantal bezoekers nog niet op het niveau van voor de pandemie. Vanwege de aantrekkende economie zegt Kinepolis wel vertrouwen in de toekomst te hebben.
De bioscoopuitbater ontving vorig jaar 17,2 miljoen bezoekers. Dat was 42,6 procent meer dan in 2020, het jaar dat de pandemie om zich heen greep. Het totale aantal bezoekers in Nederland lag vorig jaar net onder de 2 miljoen, iets minder dan het jaar ervoor. De keten opende in juni in Leidschendam een nieuwe bioscoop, in winkelcentrum Westfield Mall of the Netherlands.
In de tweede helft van afgelopen jaar trokken na heropeningen blockbusters zoals sciencefictionfilm Dune, de Nederlandse productie De Slag om de Schelde en de nieuwe James Bond-film No Time To Die weer bezoekers naar de zalen. De maand december was in Nederland en België vanwege superheldenfilm Spider Man: No Way Home de beste maand. Maar het totale aantal bezoekers was nog altijd ruim een derde minder dan in dezelfde periode in 2019.
Omzet
De omzet steeg met ruim de helft ten opzichte van 2020 tot 266,4 miljoen euro. Bezoekers gaven toen ze weer naar de film konden gemiddeld meer uit aan tickets, drankjes en snacks. Kinepolis leed het afgelopen jaar veel minder verlies dan in 2020. Toen stond onderaan de streep nog een verlies van 69,1 miljoen euro. Het bedrijf keert ook dit jaar geen dividend uit.
In totaal heeft Kinepolis Group, dat in 1997 uit een fusie voortkwam, wereldwijd 108 bioscopen, waarvan ongeveer de helft in Europa en de andere helft in Canada en de Verenigde Staten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
7 uur geleden