Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinepolis had geslaagde filmzomer dankzij Barbie en Oppenheimer

Kinepolis had geslaagde filmzomer dankzij Barbie en Oppenheimer

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis zag de bezoekersaantallen stijgen in het derde kwartaal van dit jaar, mede door het succes van films als Barbie en Oppenheimer. De keten noemt het afgelopen kwartaal "ijzersterk" en schrijft de geslaagde filmzomer ook toe aan een verder herstellend Hollywoodfilmaanbod.

Het ook in Nederland actieve Kinepolis verwelkomde in het derde kwartaal 10,5 miljoen bezoekers, 41,5 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. In vergelijking met recordjaar 2019 waren de bezoekersaantallen afgelopen kwartaal 5,1 procent hoger. De cijfers laten zien dat het de bioscoopketen gelukt is om weer op het niveau van voor de coronapandemie te komen. Kinepolis meldt dat de nettowinst ook flink is gestegen, maar geeft geen exacte cijfers.

Topman Eddy Duquenne kijkt positief terug op het afgelopen kwartaal en blikt alvast vooruit op het laatste kwartaal. "Voor het vierde kwartaal rekenen we erop dat - ondanks het uitstel van Dune: Part Two naar maart volgend jaar - de nieuwkomers zoals Killers of the Flower Moon en Napoleon sterk gaan presteren." Ook hoopt Duquenne dat de staking van Hollywoodacteurs snel tot een goed einde wordt gebracht, "zodat de gevolgen voor de filmkalender op de langere termijn beperkt blijven". Acteurs in Hollywood leggen al meer dan honderd dagen hun werk neer voor betere voorwaarden.

Wereldwijd heeft Kinepolis 110 bioscopen, waarvan 63 in Europa. Ook in Nederland is het een grote speler met twintig bioscopen.

Meer uit Financieel

Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

4 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

4 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

6 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

7 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

7 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

8 uur geleden