Kinepolis had geslaagde filmzomer dankzij Barbie en Oppenheimer
GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis zag de bezoekersaantallen stijgen in het derde kwartaal van dit jaar, mede door het succes van films als Barbie en Oppenheimer. De keten noemt het afgelopen kwartaal "ijzersterk" en schrijft de geslaagde filmzomer ook toe aan een verder herstellend Hollywoodfilmaanbod.
Het ook in Nederland actieve Kinepolis verwelkomde in het derde kwartaal 10,5 miljoen bezoekers, 41,5 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. In vergelijking met recordjaar 2019 waren de bezoekersaantallen afgelopen kwartaal 5,1 procent hoger. De cijfers laten zien dat het de bioscoopketen gelukt is om weer op het niveau van voor de coronapandemie te komen. Kinepolis meldt dat de nettowinst ook flink is gestegen, maar geeft geen exacte cijfers.
Topman Eddy Duquenne kijkt positief terug op het afgelopen kwartaal en blikt alvast vooruit op het laatste kwartaal. "Voor het vierde kwartaal rekenen we erop dat - ondanks het uitstel van Dune: Part Two naar maart volgend jaar - de nieuwkomers zoals Killers of the Flower Moon en Napoleon sterk gaan presteren." Ook hoopt Duquenne dat de staking van Hollywoodacteurs snel tot een goed einde wordt gebracht, "zodat de gevolgen voor de filmkalender op de langere termijn beperkt blijven". Acteurs in Hollywood leggen al meer dan honderd dagen hun werk neer voor betere voorwaarden.
Wereldwijd heeft Kinepolis 110 bioscopen, waarvan 63 in Europa. Ook in Nederland is het een grote speler met twintig bioscopen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.
14 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.
48 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.
3 uur geleden