Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kindervakantieweek in Rilland laat zich niet kisten door bui

Kindervakantieweek in Rilland laat zich niet kisten door bui

RILLAND - Vier dagen lang is Rilland deze week ‘Klusdurp’. De kindervakantieweek beleeft vandaag (donderdag) de afsluiting. Er is heel wat afgeklust aan hutten, zeepkisten en creatieve kunstwerkjes. Het leek meer herfst dan zomer, maar dat deerde de kinderen niet. “Balen jullie van de regen?”, vraagt coördinator Roy Hoebeke via zijn megafoon aan de kinderen. “Néé!”, gillen zij als antwoord.Coördinator Roy en de ongeveer zestig andere vrijwilligers van de week bedenken allerlei activiteiten om de jongens en meiden te entertainen, maar de simpelste dingen zijn vaak het populairst, weet Roy uit ervaring. Hij is al elf jaar vrijwilliger bij de week en sinds zes jaar coördinator. Veel kinderen komen voor het hutten bouwen en ook timmeren aan de zeepkisten om er daarna mee te racen, vinden de meeste kinderen geweldig.

Met een opkomst van zo’n 125 kinderen is de animo vergelijkbaar met andere jaren. Het coronavirus heeft er weinig invloed op, vertelt Roy. En gelukkig heeft corona de organisatie van de week volgens hem ook niet erg bemoeilijkt. “De kinderen kunnen alles doen, alleen de vrijwilligers moeten bijvoorbeeld voldoende afstand houden. Toen de maatregelen weer strenger werden, waren we wel even bang dat de week niet zou kunnen doorgaan, maar het is gelukkig goed gekomen.” 

Onder meer de Rillandse jongens Ruben (8), Kyano (7) en Fynn (8) genieten van de week. “Ik heb hier veel lol met andere kinderen”, vertelt Fynn. Het grasveld bij jeugdhonk De Kist wordt voor het grootste deel in beslag genomen door hutten bouwende kinderen. Aan de rand van het parkje staat de crea-chilltent. Fynn laat zien hoe de kinderen daar creatief bezig zijn. Ze versieren schelpen, knippen en plakken erop los en kunnen ook kaartjes kleuren voor zieke kinderen. Fynn heeft er al meerdere in de ‘brievenbus’ van Het Magische Draadje gestopt. “Ik heb er beterschap op geschreven”, vertelt hij. Samantha Hendriks uit Rilland heeft samen met haar moeder Het Magische Draadje opgezet en zorgt ervoor dat de kaarten bij zieke kinderen terecht komen. De bus is al bijna vol en Samantha vindt het mooi dat zoveel kinderen tijdens de kindervakantieweek ook aan anderen denken. Dat doet Fynn zeker, want hij heeft ook al een vliegtuigje voor een van de vrijwilligers gemaakt. “Omdat ze zo lief is. En ze ziet er heel mooi uit.”

Even verderop zijn Ruben en Kyano samen met Esmé, Shania en Alicia druk aan het hutten bouwen. Er is een prijs voor het mooist versierde exemplaar en daar gaat het groepje voor met hun twee verdiepingen tellende hut - compleet met nagemaakt zand - aan de Costa del Zon Rillandia. Kyano en Ruben laten alles met trots zien. “Voor binnen gaan we nog kapstokken en een lekker bankie maken.”

Meer uit Reimerswaal

Bestuurder gewond bij ongeluk Yerseke

YERSEKE - Maandagavond is een auto in een sloot terechtgekomen langs de Postweg in Yerseke. De bestuurder is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

2 uur geleden
Wmo-uitgaven Kapelle naar hoogste niveau in jaren

KAPELLE - De gemeente Kapelle gaf in 2024 bijna 3,3 miljoen euro uit aan de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Dat is het hoogste bedrag sinds 2020, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

17 uur geleden
Één op de zeven Nederlanders slachtoffer van online criminaliteit

REIMERSWAAL - Online criminaliteit blijft groeien. In 2024 werden 2,4 miljoen Nederlanders slachtoffer van oplichting of fraude. Dat betekent dat ongeveer één op de zeven inwoners hiermee te maken kreeg.

20 uur geleden
Van dweilen naar duurzaam oplossen

RIJSBERGEN - De herfst- en wintermaanden staan voor de deur - en daarmee groeit ook de kans op wateroverlast in kelders. Door klimaatverandering wisselen langere droge periodes zich steeds vaker af met hevige regenbuien. Het gevolg is een stijgend grondwaterpeil dat op veel plaatsen voor problemen zorgt.

22 uur geleden
Reimerswaal ruimt op in Yerseke tijdens World Cleanup Day

YERSEKE - Gemeente Reimerswaal doet op zaterdag 20 september mee aan World Cleanup Day. Vrijwilligers worden uitgenodigd om samen zwerfafval op te ruimen in en rond het centrum van Yerseke.

1 dag geleden
Start training Powervrouwen najaar 2025

GOES - Op dinsdag 16 september start SMWO (Stichting Maatschappelijk Werk & Welzijn Oosterschelderegio) opnieuw met de training Powervrouwen. Een training voor vrouwen (18+) die zichzelf willen (her)ontdekken. Bijvoorbeeld op het gebied van identiteit, financiële en sociale weerbaarheid, relaties, zingeving, gezondheid of tijdsbesteding. Kortom, een training voor vrouwen die weer zin in het leven willen krijgen of houden.

1 dag geleden
Hansweert organiseert rommelroute

HANSWEERT - Evenementenstichting Answest op z'n best organiseert op zaterdag 13 september weer de Hansweertse Rommelroute. Dit tussen 9:30 en 15:00 uur. 

3 dagen geleden