Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderpostzegelactie brengt ruim 8,5 miljoen euro op

Kinderpostzegelactie brengt ruim 8,5 miljoen euro op

LEIDEN (ANP) - De Kinderpostzegelactie heeft dit jaar ruim 8,5 miljoen euro opgebracht. Dat is bijna 1 miljoen euro meer dan vorig jaar. Toen haalden kinderen 7,6 miljoen euro op met het verkopen van kinderpostzegels.

Aan de Kinderpostzegelactie deden dit jaar 125.000 basisschoolleerlingen mee. Ze verkochten zowel online als langs de deur kinderpostzegels en ander producten. In totaal zijn 980.000 bestellingen geplaatst. Het papieren bestelformulier blijft favoriet, maar online bestellen was dit jaar ook populair. Er werden 328.000 digitale bestellingen gedaan, 70 procent meer dan in 2020, aldus de organisatie.

Het thema van deze actieweek was: geef meer kracht. Met de opbrengst steunde de Stichting Kinderpostzegels kinderen die het door de coronacrisis moeilijk hebben en wel wat meer veerkracht kunnen gebruiken. Volgens de organisatie wordt een deel van de opbrengst besteed aan een gratis programma voor scholen en kinderopvanglocaties, waarmee "zij gestimuleerd worden meer aandacht aan veerkracht bij kinderen te besteden".

Dit jaar stonden stripfiguren Olivier B. Bommel en Tom Poes op de zegels. De actie, die van 28 september tot 6 oktober was, is voor de 73e keer gehouden. Cabaretier Jochem Myjer nam de eerste set zegels in ontvangst.

Meer uit Binnenland

Maandag code geel in noordoosten om gladheid

DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.

4 uur geleden
Aandacht voor huidige politieke situatie bij Holocaust Herdenking

AMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.

8 uur geleden
Dick Berlijn: uitspraken Trump over Afghanistan stuitend

HILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.

9 uur geleden
Schade kunstroof Drents Museum bedraagt ongeveer 250.000 euro

ASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.

9 uur geleden
RIVM geeft smogwaarschuwing af voor noordelijke helft Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.

9 uur geleden
Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

12 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

19 uur geleden