Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderpostzegelactie brengt ruim 8,5 miljoen euro op

Kinderpostzegelactie brengt ruim 8,5 miljoen euro op

LEIDEN (ANP) - De Kinderpostzegelactie heeft dit jaar ruim 8,5 miljoen euro opgebracht. Dat is bijna 1 miljoen euro meer dan vorig jaar. Toen haalden kinderen 7,6 miljoen euro op met het verkopen van kinderpostzegels.

Aan de Kinderpostzegelactie deden dit jaar 125.000 basisschoolleerlingen mee. Ze verkochten zowel online als langs de deur kinderpostzegels en ander producten. In totaal zijn 980.000 bestellingen geplaatst. Het papieren bestelformulier blijft favoriet, maar online bestellen was dit jaar ook populair. Er werden 328.000 digitale bestellingen gedaan, 70 procent meer dan in 2020, aldus de organisatie.

Het thema van deze actieweek was: geef meer kracht. Met de opbrengst steunde de Stichting Kinderpostzegels kinderen die het door de coronacrisis moeilijk hebben en wel wat meer veerkracht kunnen gebruiken. Volgens de organisatie wordt een deel van de opbrengst besteed aan een gratis programma voor scholen en kinderopvanglocaties, waarmee "zij gestimuleerd worden meer aandacht aan veerkracht bij kinderen te besteden".

Dit jaar stonden stripfiguren Olivier B. Bommel en Tom Poes op de zegels. De actie, die van 28 september tot 6 oktober was, is voor de 73e keer gehouden. Cabaretier Jochem Myjer nam de eerste set zegels in ontvangst.

Meer uit Binnenland

Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

40 minuten geleden
NS rijdt na 12.00 uur nog met uitgeklede winterdienstregeling

UTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.

50 minuten geleden
Baudet tijdelijk uit Kamer 'om campagne in goede banen te leiden'

DEN HAAG (ANP) - Thierry Baudet, oprichter en voormalig fractievoorzitter van Forum voor Democratie, verlaat tijdelijk de Tweede Kamer. Naar eigen zeggen doet hij dat om de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen "in goede banen te leiden". Hij zal "tot de zomer" wegblijven uit de Kamer, eerst om "de campagne te organiseren" en daarna om "alle fracties stabiel in het zadel te helpen". De gemeenteraadsverkiezingen zijn op 18 maart.

1 uur geleden
KLM: vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen weer geleverd

SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.

1 uur geleden
Files houden lang aan na zeer drukke ochtendspits

DEN HAAG (ANP) - Na een zeer drukke ochtendspits blijven op veel plaatsen in het land files staan. Rond 10.00 uur stond er woensdagochtend nog steeds zo'n 275 kilometer file op de grote wegen. "Dat is fors meer dan het gemiddelde op dit tijdstip (40 kilometer)", meldt Rijkswaterstaat.

1 uur geleden
KNMI: ook code oranje in Limburg om winterweer

DE BILT (ANP) - Ook voor Limburg geeft het KNMI code oranje af om de sneeuw en de gevolgen daarvan. Tot dusver gold in de zuidelijke provincie code geel, maar vanaf 10.00 uur geldt daar net als in de rest van het land de hogere waarschuwingscode oranje.

3 uur geleden
Spoorproblemen breiden zich uit, NS adviseert reis uit te stellen

UTRECHT (ANP) - De NS ziet de problemen op het spoor door het winterse weer toenemen en adviseert reizigers die niet per se op pad hoeven hun reis uit te stellen. Een NS-woordvoerder raadt reizigers aan om in de loop van de ochtend te kijken hoe de situatie op het spoor er dan voorstaat.

3 uur geleden