Kinderopvang: versoepel regels om personeelstekort tegen te gaan
UTRECHT (ANP) - Meerdere kinderopvangorganisaties vragen in een brandbrief om versoepelingen van regels, om zo het nijpende tekort aan personeel sneller het hoofd te kunnen bieden. Volgens de briefschrijvers is het "tijd om de noodklok te luiden en oplossingen aan te dragen". De brief is geadresseerd aan demissionair staatssecretaris van Sociale Zaken Dennis Wiersma, voorzitter van GGD GHOR Nederland André Rouvoet en voorzitter van CNV Zorg en Welzijn Anneke Westerlaken.
Het personeelstekort in de kinderopvang leidt er steeds vaker toe dat kinderen niet terechtkunnen bij kinderdagverblijven, omdat er zo weinig medewerkers beschikbaar zijn, zo liet de Brancheorganisatie Kinderopvang in september al weten. De organisatie pleitte toen ook al voor het versoepelen van regels voor wie er op een groep mag staan.
De briefschrijvers maken die oproep nu concreet: ze vragen onder meer om pedagogisch medewerkers in opleiding eerder in hun studie aan het werk te laten dan nu officieel mag. Ook willen de organisaties dat universitaire studenten pedagogische wetenschappen en psychologie mogen werken in de kinderopvang en mbo-studenten in opleiding al eerder als 'vast gezicht' op de groep mogen staan. Daarnaast vragen ze om onder meer de eisen voor de hoeveelheid pedagogisch medewerkers op een groep baby's te versoepelen.
125 organisaties
De brief is ondertekend door ongeveer 125 organisaties, volgens de Brancheorganisatie Kinderopvang vormen zij samen zo'n 30 procent van de totale opvangcapaciteit. De brancheorganisatie laat weten de oproep van de kinderopvangorganisaties te steunen.
CNV Zorg en Welzijn laat weten de oproep te steunen. "We zijn al in overleg met het ministerie over het versoepelen van de regels om het personeelstekort tegen te gaan. Maar de situatie is heel ernstig en het probleem nog eens onderstrepen kan geen kwaad."
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
27 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
11 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
12 uur geleden