Kinderkunstweek op Schengehof met kunstenaars uit eigen dorp
‘s-HEER ARENDSKERKE - Leerlingen van basisschool Schengehof in ‘s-Heer Arendskerke doen, in het kader van de Kinderkunstweek, allerlei culturele, educatieve activiteiten. De school deed eerder mee aan de week, bijzonder dit jaar is de samenwerking met kunstenaars uit het dorp. Zo konden leerlingen in het naastgelegen atelier van Barre en Maureen Verkerke onder andere een kaars en glassieraad maken, een workshop fotografie volgen en leren over verschillende schildertechnieken.
Leerkracht Caroline Sanderse van Schengehof vertelt dat uit de gesprekken over de invulling van de Kinderkunstweek al gauw het idee kwam om lokale kunstenaars bij de school te betrekken. “Die zijn er veel. ’s-Heer Arendskerke is echt een kunstenaarsdorp”, zegt Sanderse. “We wilden de betrokkenheid vergroten en waren erg blij toen bleek dat iedereen die wij benaderden enthousiast was en mee wilde doen. We willen in de toekomst vaker projecten met hen opzetten en jaarlijks laten terugkomen. Cultuureducatie is erg belangrijk bij ons op school. Creatief zijn is één van onze kernwaarden. We vinden het belangrijk dat creativiteit geïntegreerd wordt met de zaakvakken en er combinaties gemaakt worden met bijvoorbeeld kleien en rekenen, tekenen en taal. Daarnaast willen we ambachten meer laten leven hier op school.”
Onbevangen
Naast het volgen van diverse workshops vindt Sanderse het waardevol dat de leerlingen meer te weten komen over het beroep ‘kunstenaar’. In het atelier kregen ze een rondleiding van Gerard Verkerke. “Ik heb hier ook mijn werkplaats”, vertelt hij. “Het is hier echt een mix van ambacht en kunst. Ik vind het geweldig om te laten zien hoe ik dingen doe en waarom. Kinderen snappen dit best goed en er is vooral veel nieuwsgierigheid. Die open, onbevangen kijk op dingen is heerlijk. Volwassenen zouden ook meer zo moeten zijn.”
Cheyenne uit groep drie vindt het heel leuk om te zien hoe het glassieraad gemaakt wordt. “Ik vind het ook leuk dat we mochten verven en allemaal kleuren mochten mengen.” De schilderworkshop werd verzorgd door Barre Verkerke. “Dit gebouw is bedoeld voor zulke leuke projecten. Ik ben schilder en het behouden van ambachten is mijn levensdoel. Er zijn steeds minder oude meesters die dit door kunnen geven. Omdat ik nog relatief jong ben, heb ik het idee dat ik kinderen kan bereiken. Projecten als deze lenen zich daar heel goed voor.”
Donderdag vond op school een dansvoorstelling plaats en vrijdag zijn alle kunstwerken van de leerlingen tentoongesteld voor belangstellenden.
Meer uit Beveland
GOES - Met een brede glimlach werd de 22-jarige John Eggebeen woensdag gehuldigd bij Scalda. De student Elektrotechniek uit Zeeland won afgelopen september goud tijdens EuroSkills 2025 in Denemarken en mag zich officieel Europees kampioen Elektrotechnicus Gebouwen noemen. Bovendien kreeg hij de titel 'Best of Nation' als beste Nederlandse deelnemer van het toernooi.
3 uur geledenHEINKENSZAND - Bij een steekincident in Heinkenszand is woensdagavond één persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenMIDDELBURG - De Provincie Zeeland bereidt zich voor op de grote onderhoudswerkzaamheden aan de Westerscheldetunnel begin 2027. Omdat de Oostbuis van de tunnel dan vier maanden dichtgaat voor betonreparaties, werkt de provincie samen met diverse partners aan een bereikbaarheidsplan om de gevolgen voor verkeer en inwoners zoveel mogelijk te beperken.
5 uur geledenGOES - Bezoekers van de netwerkbeurs Contacta in de Zeelandhallen kregen woensdagavond een onverwachte verrassing. De geheimzinnige "mystery guest", waarvan de organisatie tot het laatste moment de naam geheimhield, bleek niemand minder dan Astrid Holleeder te zijn. Het was haar eerste publieke optreden sinds ze zich weer voorzichtig in het openbaar laat zien.
7 uur geledenGOES - De gemeente Goes start in 2026 een tweejarige pilot voor een inclusieve buitenschoolse opvang (BSO) bij Kindcentrum De Marel. De nieuwe opvangvorm biedt kinderen met extra ondersteuningsbehoeften na schooltijd een veilige, gestructureerde omgeving waar zij samen kunnen spelen, leren en zich sociaal-emotioneel ontwikkelen.
7 uur geledenWILHELMINADORP - De velden van de Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder (KMWP) bij Wilhelminadorp vormen zaterdag 8 november het decor voor de Nimrod, het nationale kampioenschap voor apporterende jachthonden. Het evenement wordt dit jaar georganiseerd door de Stichting Zeeuwse Jachthonden.
12 uur geledenGOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.
1 dag geleden