Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderkunstweek (KKW) opent in het Watersnoodmuseum met Kamagurka als speciale gast

Kinderkunstweek (KKW) opent in het Watersnoodmuseum met Kamagurka als speciale gast

MIDDELBURG - Kamagurka opent de twaalfde Kinderkunstweek met als thema ‘Van druppel tot tsunami,water in de kunst’ op 15 maart in het Watersnoodmuseum. Na de indrukwekkende herdenkingen van de Watersnoodramp kijkt de Kinderkunstweek vooruit en gaat ee nthema als klimaatverandering niet uit de weg, maar ook het plezier dat je in en met water kunt hebben krijgt alle aandacht.

Tegelijkertijd met de opening kan iedereen die dat wil op kinderkunstweek.nl kijken naar een filmpje over Kamagurka, waarin hij vertelt over zijn werk, het water en speciaal over de zeefdruk die hij maakte voor de KKW. Kinderen maken kennis met kunstenaars zoals M.C. Escher, William Turner, Daan Roosegaarde en Lorenzo Quinn. Ook kunnen ze zelf aan de slag. Voor deelnemende scholen en bso’s is een Kinderkunstweekpakket samengesteld, met daarin een Ideeënboek en meer. Bovendien blijft het Digitaal Klaslokaal het hele jaar toegankelijk.

100 scholen en bso’s doen mee. Meer dan 11.000 Kinderkunstbonnen zijn bezorgd op deze scholen en kunnen 15 maart worden uitgedeeld. Met de tweedelige Kinderkunstkaart kan de gesigneerde zeefdruk van Kamagurka besteld worden voor 10 euro. Kinderen kunnen in hun vrije tijd met de Kinderkunstkaart op pad en binnenlopen bij kunstenaars, musea, bibliotheken en galeries. Een overzicht van de deelnemende kunstaanbieders is te vinden op de website van de KKW. De Kinderkunstweek duurt tot 26 maart.

Meer uit Middelburg

Politie neemt twee aangiftes op na meerdere vechtpartijen in Middelburg

MIDDELBURG- In Middelburg hebben in de nacht van zaterdag op zondag meerdere vechtpartijen plaatsgevonden. Na een aantal meldingen ging de politie ter plaatse. Zij trof een persoon aan die voldeed aan het opgegeven signalement. Deze persoon is aangehouden en uit de anonimiteit gehaald.

51 minuten geleden
Gratis activiteiten voor jongeren bij Cruyff Courts

MIDDELBURG - Deze zomer organiseert Cultuurpunt Walcheren in samenwerking met lokale partners Vizita, Buurtteams Vlissingen, Jeugdfonds Sport & Cultuur en de gemeenten Middelburg en Vlissingen opnieuw het succesvolle project Cultuur@CruyffCourts.

1 dag geleden
Oplossing voor toekomstige huisvesting UCR en sterrenwacht

MIDDELBURG - Gemeente Middelburg, University College Roosevelt (UCR) en Stichting Sterrenwacht Philippus Lansbergen (sterrenwacht) hebben goede gesprekken gevoerd over hun huisvesting. 'UCR wilde de sterrenwacht tegemoetkomen. Uitgangspunt is dat de sterrenwacht op de Helm blijft zitten. En dat het UCR-gebouw wordt verbouwd zodat ze straks betere voorzieningen voor hun studenten hebben', schrijft de gemeente Middelburg in een persbericht. Deze plannen worden de komende maanden verder uitgewerkt.

1 dag geleden
Vrijwilliger Anneke Bouman: ‘Ik heb graag wat te doen’

MIDDELBURG - Anneke Bouman, vrijwillig meedenker (ook wel OCO genoemd) bij Vizita, zet zich al van kinds af aan vrijwillig in. "Ik kom uit een christelijk nest en als kind hielpen we gewoon mee als mijn ouders dingen voor de kerk en voor anderen deden", vertelt Anneke."Na mijn jeugd ben ik doorgegaan met allerlei soorten vrijwilligerswerk naast mijn baan." Maar wel altijd iets met mensen, want sociale contacten geven Anneke veel energie.Meedenker"Toen ik vijf jaar geleden naar Middelburg verhuisde, heb ik me bij Vizita aangemeld als meedenker. Ik ben een vraagbaak voor inwoners op het gebied van wet- en regelgeving en daarnaast ondersteun ik ze om hun eigen weg te vinden. In plaats van oplossingen te bieden, wil ik ze liever leren om zichzelf te helpen." Zo heeft ze een cliënt kunnen stimuleren om voor het eerst in haar eentje de bus te nemen."De mensen bij wie ik kom, hebben weinig contacten en zijn heel enthousiast om me te zien. Dat is ontzettend leuk, maar ik vind het wel érg dat wij nodig zijn. Soms moeten mensen ontzettend lang wachten voordat ze hulp krijgen of ze krijgen helemaal geen hulp." Goed naar mensen luisteren, is wat Anneke als meedenker biedt en daar is veel behoefte aan.KorenNaast dit vrijwilligerswerk zingt Anneke in twee koren en zit ze in de organisatie van Middelburg VÓLkoren. Ook is ze actief bij Seniorencontact Middelburg-Veere. Hier organiseert ze samen met een medevrijwilliger elk kwartaal voor ouderen een uitstapje naar een regionaal museum, verzorgt ze de 'lief en leed' voor het koor en houdt ze keukentafelgesprekken met senioren. "Ik moet wat te doen hebben", zegt ze vrolijk.Meer informatieMeer informatie over vrijwilligerswerk in Middelburg is te vinden op www.vizita.nl/vrijwilligerswerk. 

2 dagen geleden
Masterplan voor Serooskerke

SEROOSKERKE - Snel doorpakken voor een nieuwe school of een paar stappen terugzetten en meer tijd uittrekken voor een totaalplan. Bij dit dilemma koos Serooskerke voor een masterplan, met sloop, nieuwbouw en verhuizingen op meerdere plekken. Dat resulteert in een nieuwe basisschool, dorpshuis en woningen, verhuizing van de tennisclub naar de rand van het dorp, waar ze padelbanen kan aanleggen en herstel van het historische park Welgelegen - een Rijksmonument. "Als sluitstuk van dit project openen we de nieuwe basisschool op de locatie van het dorpshuis", vertelt wethouder John de Jonge van de gemeente Veere. "De planning is dat het begin 2028 zover is, zodat de kinderen hopelijk die kerstvakantie kunnen verhuizen."

2 dagen geleden
UPDATE: Vakantiepark Hof Domburg dicht door brand; gemeente bedankt hulpdiensten

DOMBURG - Vakantiepark Hof Domburg is door de grote brand in zwembad De Parel tot en met zondag gesloten voor vakantiegangers. Dat schrijft Landal donderdag op haar website.

2 dagen geleden
Onderzoek naar haaien in Zeeuwse kustwateren

Neeltje Jans vormt van 9 tot en met 11 juli het decor voor Sharkatag. Tijdens dit driedaagse evenement gaan honderden sportvissers op haaien vissen voor onderzoek. Dit initiatief van Sportvisserij Nederland levert veel nieuwe en waardevolle kennis op over deze kraakbeenvissen. Zo blijkt de Zeeuwse Voordelta een enorm belangrijk leefgebied en zelfs een kraamkamer voor internationale populaties van kwetsbare haaien- en roggensoorten. 

2 dagen geleden