Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderen zouden meer geld uittrekken voor arme landen en zorg

Kinderen zouden meer geld uittrekken voor arme landen en zorg

AMSTERDAM (ANP) - Als basisschoolkinderen de Miljoenennota mochten maken, dan zouden ze meer geld uittrekken voor hulp aan arme landen. Ook de budgetten voor de zorg en klimaatbeleid zouden dan waarschijnlijk omhooggaan. Deze thema's scoorden althans hoog in de Prinsjesdagquiz van Squla en ProDemos. In totaal deden 5500 kinderen mee. Ze kregen dilemma's voorgelegd over de besteding van het overheidsgeld en mochten zelf bedenken hoe hun Miljoenennota eruit zou zien.

"Bij de meeste kinderen staat hulp aan arme landen bovenaan het lijstje", aldus Squla, een producent van leer- en oefenmateriaal voor kinderen. Kinderen uit groep 5 en 6 kregen de vraag voorgelegd waar ze liever geld aan zouden besteden: sport of arme landen. De grote meerderheid (bijna 85 procent) koos voor de tweede optie. In groep 7 en 8 was het dilemma of de overheid meer geld moet uittrekken voor ontwikkelingshulp of voor alles dat met waterveiligheid te maken heeft. Daar vond ruim drie kwart dat arme landen meer hulp moeten krijgen.

De oudste basisschoolkinderen die meededen aan de quiz vonden ook in grote meerderheid dat meer geld naar het klimaat moet: 85 procent vond dat althans belangrijker dan investeringen in vervoer. Verder merkte driekwart van de deelnemers uit groep 5 en 6 de zorg aan als belangrijker investeringsdoel dan het onderwijs. Voor kinderen uit groep 7 en 8 stonden deze twee sectoren op gelijke hoogte. Werkgelegenheid stond daar voor 63 procent nog boven.

ProDemos werkte mee aan de ontwikkeling van de quiz. Die organisatie geeft voorlichting over de werking van de democratie en de rechtsstaat.

Meer uit Binnenland

Aanhoudingen na explosie waren bij synagoge in Hillegersberg

ROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.

41 minuten geleden
Halsema: populistische leiders breken democratie af

VLAARDINGEN (ANP) - De democratische rechtsorde staat onder druk en het wordt tijd om te "waarschuwen voor groot gevaar". Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in Vlaardingen bij de uitreiking van de Geuzenpenning aan haar collega uit Boedapest, Gergely Karácsony. "Wij zien hoe populistische leiders democratische instituties afbreken. (...) Tientallen jaren stonden rechtsstatelijke principes niet ter discussie. Die consensus is weg. Daardoor belanden ook wij op een hellend vlak, en ik maak me zorgen dat we verder naar beneden glijden."

1 uur geleden
Jetten tevreden met lagere drempel om te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."

1 uur geleden
Kabinet wil vaart maken met verplichte verzekering zelfstandigen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil vaart maken met plannen voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen. Het wetsvoorstel dat dit regelt, wordt ondanks forse kritiek van onder meer de Raad van State ingediend bij de Tweede Kamer. Dat meldde minister Thierry Aartsen (Werk, VVD) na afloop van de ministerraad.

2 uur geleden
Kroongetuigen kunnen voorwaardelijke straf krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.

2 uur geleden
Jetten noemt brand bij synagoge Rotterdam verschrikkelijk

DEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.

2 uur geleden
Kabinet kritisch over besluit VS sancties Rusland te verlichten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

3 uur geleden