Kinderen zouden meer geld uittrekken voor arme landen en zorg
AMSTERDAM (ANP) - Als basisschoolkinderen de Miljoenennota mochten maken, dan zouden ze meer geld uittrekken voor hulp aan arme landen. Ook de budgetten voor de zorg en klimaatbeleid zouden dan waarschijnlijk omhooggaan. Deze thema's scoorden althans hoog in de Prinsjesdagquiz van Squla en ProDemos. In totaal deden 5500 kinderen mee. Ze kregen dilemma's voorgelegd over de besteding van het overheidsgeld en mochten zelf bedenken hoe hun Miljoenennota eruit zou zien.
"Bij de meeste kinderen staat hulp aan arme landen bovenaan het lijstje", aldus Squla, een producent van leer- en oefenmateriaal voor kinderen. Kinderen uit groep 5 en 6 kregen de vraag voorgelegd waar ze liever geld aan zouden besteden: sport of arme landen. De grote meerderheid (bijna 85 procent) koos voor de tweede optie. In groep 7 en 8 was het dilemma of de overheid meer geld moet uittrekken voor ontwikkelingshulp of voor alles dat met waterveiligheid te maken heeft. Daar vond ruim drie kwart dat arme landen meer hulp moeten krijgen.
De oudste basisschoolkinderen die meededen aan de quiz vonden ook in grote meerderheid dat meer geld naar het klimaat moet: 85 procent vond dat althans belangrijker dan investeringen in vervoer. Verder merkte driekwart van de deelnemers uit groep 5 en 6 de zorg aan als belangrijker investeringsdoel dan het onderwijs. Voor kinderen uit groep 7 en 8 stonden deze twee sectoren op gelijke hoogte. Werkgelegenheid stond daar voor 63 procent nog boven.
ProDemos werkte mee aan de ontwikkeling van de quiz. Die organisatie geeft voorlichting over de werking van de democratie en de rechtsstaat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
4 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
5 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
7 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
13 uur geleden