Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderen zouden meer geld uittrekken voor arme landen en zorg

Kinderen zouden meer geld uittrekken voor arme landen en zorg

AMSTERDAM (ANP) - Als basisschoolkinderen de Miljoenennota mochten maken, dan zouden ze meer geld uittrekken voor hulp aan arme landen. Ook de budgetten voor de zorg en klimaatbeleid zouden dan waarschijnlijk omhooggaan. Deze thema's scoorden althans hoog in de Prinsjesdagquiz van Squla en ProDemos. In totaal deden 5500 kinderen mee. Ze kregen dilemma's voorgelegd over de besteding van het overheidsgeld en mochten zelf bedenken hoe hun Miljoenennota eruit zou zien.

"Bij de meeste kinderen staat hulp aan arme landen bovenaan het lijstje", aldus Squla, een producent van leer- en oefenmateriaal voor kinderen. Kinderen uit groep 5 en 6 kregen de vraag voorgelegd waar ze liever geld aan zouden besteden: sport of arme landen. De grote meerderheid (bijna 85 procent) koos voor de tweede optie. In groep 7 en 8 was het dilemma of de overheid meer geld moet uittrekken voor ontwikkelingshulp of voor alles dat met waterveiligheid te maken heeft. Daar vond ruim drie kwart dat arme landen meer hulp moeten krijgen.

De oudste basisschoolkinderen die meededen aan de quiz vonden ook in grote meerderheid dat meer geld naar het klimaat moet: 85 procent vond dat althans belangrijker dan investeringen in vervoer. Verder merkte driekwart van de deelnemers uit groep 5 en 6 de zorg aan als belangrijker investeringsdoel dan het onderwijs. Voor kinderen uit groep 7 en 8 stonden deze twee sectoren op gelijke hoogte. Werkgelegenheid stond daar voor 63 procent nog boven.

ProDemos werkte mee aan de ontwikkeling van de quiz. Die organisatie geeft voorlichting over de werking van de democratie en de rechtsstaat.

Meer uit Binnenland

Iraanse ambassadeur ontboden na inbeslagname diplomatieke zending

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".

1 uur geleden
Anjet Daanje op longlist International Booker Prize

LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.

4 uur geleden
Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Brabantse Grave

HILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.

4 uur geleden
Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

6 uur geleden
OM eist in hoger beroep 15 jaar cel en tbs voor doden sekswerker

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.

7 uur geleden
Alarmcentrales: dit seizoen voorlopig meer wintersportongelukken

DEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.

7 uur geleden
Politie gestopt met algoritme dat criminaliteit voorspelde

DEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.

7 uur geleden